| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Leasing pojazdów ciężarowych

Leasing pojazdów ciężarowych

Finansowanie poprzez leasing samochodów ciężarowych jest dla przedsiębiorców atrakcyjnym sposobem na modernizację i uzupełnienie parku pojazdów. Jak przebiega finansowanie pojazdów ciężarowych leasingiem i jakie wynikają z tego korzyści.

Leasing pojazdów ciężarowych w liczbach

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za I półrocze 2013 r. , firmy leasingowe zrzeszone w ZPL sfinansowały pojazdy ciężarowe o wartości 1,68 mld PLN, co przekłada się na liczbę 14 735 sfinansowanych sztuk pojazdów. Tym samym odnotowano wzrost wartości sfinansowanych tych pojazdów o 4,42 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przywołane wyniki potwierdzają fakt ożywienia w finansowaniu aktywów tej branży.

Wartość sfinansowanych przez firmy leasingowe pojazdów ciężarowych w omawianym okresie wsparta była również pożyczką. Odnotowano w tym obszarze istotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z 2011 r. - wyniósł on 96,92 proc. Przewidujemy, że znaczenie pożyczki w tym sektorze będzie w dalszym ciągu wzrastać.

Zobacz też: Jakie znaczenie dla MŚP ma korzystanie z usług faktoringu?

Leasing korzystny przy finansowaniu pojazdów

Leasing jest popularnym narzędziem finansowania samochodów, również ciężarowych. Co skłania przedsiębiorców do inwestycji za pośrednictwem usług firm leasingowych? Przede wszystkim pozyskanie tym sposobem finansów jest łatwiejsze, niż uzyskanie ich w ramach kredytu. Prostsze i bardziej przejrzyste procedury oraz brak skomplikowanych zabezpieczeń ułatwiają i przyspieszają podjęcie decyzji w sprawie finansowania. Leasing jest korzystny dla przedsiębiorców, nie tylko ze względu na możliwość precyzyjnego zaplanowania budżetu inwestycyjnego, ale również dzięki wspierającym projektom, m.in. pakietom usług dodatkowych związanych z finansowanym sprzętem. Co więcej, przedsiębiorca zna określoną w umowie wartość inwestycji w czasie, natomiast wydatki są rozłożone na kilka lat. Dodatkowo, za pomocą usługi Leasingu Swobodnego leasingobiorca może sam kształtować miesięczne raty płacone za sprzęt, przy uwzględnieniu obecnych możliwości finansowych firmy. Firmy leasingowe, dzięki współpracy z czołowymi producentami samochodów ciężarowych oraz innych pojazdów dostawczych i maszyn, oferują przedsiębiorcom konkurencyjne cenowo propozycje zakupu środków, które są zazwyczaj niedostępne poza ofertą leasingu. Ważnym jest również iż firma leasingowa nie ogranicza wartości finansowanego sprzętu, tak więc przedsiębiorcy nie muszą obawiać się wysokiej ceny leasingowanego sprzętu.

Zobacz też: Jakie są rodzaje leasingu?

Finansowanie pożyczką zakupu samochodów ciężarowych

Klienci sięgają po pożyczkę - alternatywne narzędzie w stosunku do leasingu. Widać wzrost zainteresowania finansowania tym narzędziem, jednak wartość udzielonych pożyczek nie przekroczyła wartości leasingu.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marta Maria Bandzmer

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK