| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Umowa z firmą CFM - zanim podpiszesz

Umowa z firmą CFM - zanim podpiszesz

Na co warto zwrócić uwagę zanim podpiszesz umowę z firmą CFM? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście.

Możliwość wyboru warsztatu

Ta opcja niechętnie jest zapisywana w umowie przez firmy wynajmu długoterminowego, ponieważ obawiają się one utraty całkowitego nadzoru nad warsztatami. Często się zdarza, że CFM-y pobierają prowizję od serwisów za naprawy samochodów. Tak więc, gdy to my kierujemy pojazd do konkretnej placówki mamy pełną wiedzę, co zostało wymienione, jakie części zostały zamontowane, a przede wszystkim będziemy posiadać informacje czego CFM nie autoryzował.
Ponadto, zapewniając warsztatowi pewien wolumen napraw, możemy otrzymać bezpłatny pakiet door to door, za który CFM pobrałby od nas opłatę. W przypadku warsztatów blacharsko-lakierniczych mamy szanse wynegocjować wykonanie dodatkowych drobnych napraw, np. elementów wcześniej uszkodzonych, a niezgłoszonych jako szkoda. W przypadku warsztatów oponiarskich łatwiej będzie koordynować terminy sezonowych wymian opon.

Zobacz też: Serwisowanie opon w pojazdach służbowych

V Usługi dodatkowe

Elektroniczne raporty, załączniki

W umowie należy zastrzec sobie możliwość dostarczania wszystkich faktur, załączników, list polis, itp. w formie elektronicznej wskazanej przez nas, z zastrzeżeniem, że jest to w koszcie raty finansowej i serwisowej. Tego typu elementy znacznie ułatwią życie nawet w małych przedsiębiorstwach, a już w ogóle są niezbędne, jeśli zarządzając samochodami menedżer korzysta z programów flotowych. Katalog raportów i załączników powinien być otwarty, tak, aby nie dać szansy firmie wynajmu na aneks podnoszący stawki rat finansowych i serwisowych ze względu na rozszerzenie ilości niezbędnych nam analiz. Musimy pamiętać, by wpisać na listę raportów analizę szkodowości autoryzowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe, co będzie stanowić skuteczną broń przed podwyżkami kosztów ubezpieczeń.

Opłata abonamentu RTV

Nie powinniśmy zapominać także o tym szczególe i wpisać sprawy związane z abonamentem RTV do umowy. W przypadku kontroli ze strony Poczty Polskiej należy podać listę samochodów, a wpłaty potwierdzi firma wynajmu podając tzw. numer książeczki. Opłata abonamentu jest obowiązkowa i liczona w następujący sposób: opłata należna = ilość radioodbiorników razy stawka jednostkowa. Czyli płacimy za każdy odbiornik oddzielnie.

Możliwość przedłużenia umowy

Również zapis odnośnie możliwości przedłużenia umowy może znaleźć się w porozumieniu. Umowa może zostać przedłużona automatycznie (przez niezwrócenie samochodu) na określony czas (miesiąc lub więcej) na dotychczasowych warunkach cenowych, jeśli zostaną zachowane pewne warunki np. przebieg pojazdu w momencie zwrotu nie przekroczy 200 000 km.

Zobacz też: Zakup auta do firmy: przetestuj zanim wybierzesz

Czytaj także

Czytaj także

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

flota, parking
flota, parking

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Inspektor Bhp Siedlce

ekspert z zakresu BHP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK