reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Car Fleet Management - dlaczego warto skorzystać z usługi CFM?

Car Fleet Management - dlaczego warto skorzystać z usługi CFM?

Firmy z branży Car Fleet Management (CFM) oferują usługi zakresu tworzenia polityki flotowej, leasingiem oraz serwisowaniem pojazdów. Czy warto skorzystać z usługi Car Fleet Management?

Polityka flotowa (car policy) to jeden z kluczowych elementów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie parku samochodowego w każdej firmie. Od kilkunastu lat na rynku polskim z powodzeniem funkcjonują wyspecjalizowane firmy z branży CFM (Car Fleet Management), oferujące pomoc w tworzeniu polityki flotowej, dopasowanej do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Zobacz też: Co to jest faktoring i kiedy się go stosuje?

Co oferują firmy z branży CFM?

Firmy typu CFM oferują usługi związane z finansowaniem i zarządzaniem flotami pojazdów. Część finansowa dotyczy przeważnie leasingu operacyjnego, jednak w ofercie dostępny jest także leasing finansowy, leasing zwrotny oraz leasing z serwisem. Natomiast część serwisowa obejmuje zakres pełnej obsługi technicznej, wymianę i przechowanie ogumienia, pomoc Assistance wraz z gwarantowaniem pojazdów zastępczych, ubezpieczenie, obsługę kart paliwowych oraz inne usługi dodatkowe typu monitoring GPS. Usługi serwisowe mogą być świadczone na zasadzie stałych, zryczałtowanych kosztów, lub na zasadzie zarządzania rozliczanego kosztami rzeczywistych.

Najbardziej popularnym produktem CFM jest wynajem długoterminowy. Firmy często korzystają z opcji finansowania auta bez jego wykupu po zakończeniu kontraktu oraz pełnego zarządzania.

Firmy świadczące usługi CFM swoją ofertę kierują zarówno do małychi średnich przedsiębiorstw, zamawiających kilka aut jak i do dużych korporacji, mających zapotrzebowanie na rozbudowany park samochodów.

Niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest zapewnienie przez firmę CFM dedykowanego opiekuna będącego dla Fleet Managera podstawowym źródłem kontaktu. Opiekun ten – posiadając niezbędną wiedzę na temat kontraktu – może w sposób kompetentny czuwać nad prawidłowym przebiegiem i realizacją zadań, a także odpowiadać na pytania i wątpliwości pojawiając się w trakcie współpracy.

Zobacz też: Wysokość diet na podróże służbowe

Jakie są korzyści dla firmy z wynajmu?

Do najważniejszych korzyści wynikających z wynajmu aut dla firm należy zaliczyć: stałe koszty użytkowania floty oraz poziom wydatków dostosowany do stopnia wykorzystania pojazdów (ich przebiegu). Poza tym usługa taka eliminuje ryzyko oraz zapewnia przedsiębiorcy oszczędność czasu w związku z brakiem obowiązku wykupu pojazdów po zakończeniu umowy. Kolejnym plusem tej oferty jest pomoc i wsparcie dla użytkowników na drodze w przypadku awarii czy kolizji.
Koszty wynikające z korzystania z usług fleet management są kalkulowane indywidualnie i zależą od okresu umowy, deklarowanego przebiegu pojazdów, rodzaju finansowania, wielkości floty, zakresu usług itp.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama