reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Optymalizacja trasy, a czas dojazdu do celu

Optymalizacja trasy, a czas dojazdu do celu

Zarządcy flot samochodowych muszą zwracać uwagę nie tylko na koszt eksploatacji samochodów, lecz również na istotny dla klientów czas dojazdu. Jak odpowiednio optymalizować trasę?

Ograniczanie kosztów we flocie samochodowej

Ograniczenie kosztów utrzymania floty samochodowej to jedno z głównych zadań stojących przed każdym fleet managerem. A koszty utrzymania samochodów to nie tylko wydatki na zakup paliwa lecz również serwis, koszty napraw i materiałów eksploatacyjnych. Dlatego coraz więcej fleet managerów wzorem przedsiębiorstw działających na rynkach Europy zachodniej udostępnia pracownikom samochody firmowe jedynie w godzinach pracy. Inną metodą kontrolowania części kosztów jest analiza wydatków na podstawie wyciągów z kart paliwowych, a jedną z najskuteczniejszych zainstalowanie monitoringu GPS.

Zobacz też: Pojazd firmowy, a abonament za radio

Monitoring GPS, a optymalizacja trasy

Systemy i urządzenia GPS są niemal standardem wyposażenia każdego firmowego auta i jak się okazuje nie zawsze jest on skrzętnie ukrywany przed pracownikami, gdyż wielu pracodawców decyduje się na zakup monitoringu pojazdów przede wszystkim po to, aby móc dokładnie zoptymalizować trasy jakimi poruszają się kierowcy. Takie rozwiązanie daje możliwość racjonalnego doboru tras bądź ich korekty. Jest ono także wygodne ze względu na możliwość natychmiastowej reakcji. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i wydatki związane z kosztami poniesionymi na paliwo. Jest to możliwe m. in. na podstawie analizy wygenerowanych raportów.

– Nasz system monitoringu oferuje możliwość definiowania i zarządzania Miejscami i Strefami istotnymi dla danego pojazdu. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna przy weryfikacji odwiedzin stałych kontrahentów – mówi Małgorzata Słodownik manager działu handlowego monitoringu pojazdów Flotis.pl. – Dla każdego pojazdu można określić Strefę i Miejsce jego obowiązywania, którą następnie można dowolnie edytować i/lub usunąć określone wcześniej dla tej funkcjonalności parametry – dodaje.

Zobacz też: Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?

Monitoring pojazdów pozwala też na kontrolę czasu pracowników, jego efektywnego wykorzystywania czy weryfikowania wykonania zadań. Operatorzy i dostawcy programów do zarządzania flotą pojazdów do dyspozycji oddają wiele wariantów usług. Wielu przypadkach użytkownik systemu monitoringu pojazdów ma możliwość uruchomienia alertów (powiadomień) w przypadku przekroczenia granic strefy (wyjazd i wjazd do strefy) czy też gdy pojazd nie odwiedzi wyznaczonego miejsca.

Źródło: Materiały prasowe Flotis.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

kierowca, wnętrze, droga Fot. Fotolia
kierowca, wnętrze, droga Fot. Fotolia

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama