| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Zakup auta do firmy: przetestuj zanim wybierzesz

Zakup auta do firmy: przetestuj zanim wybierzesz

Zanim firma zdecyduje się zakupić konkretny model i wersję auta, powinna koniecznie sprawdzić jego zalety i wady w codziennej eksploatacji. Importerzy doskonale to rozumieją, uważając takie testy za część procedury sprzedaży, niemal tak istotne i standardowe jak zaprezentowanie cennika. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące testowania aut udostępnianych przez importerów.

Wypróbować możliwości samochodów można również podczas konferencji FlotyAutoBiznes. Auto co prawda nie jest wypożyczane na kilka dni, lecz na kilkadziesiąt minut, ale za to menedżer ma nierzadko możliwość sprawdzenia pojazdów różnych marek, w dodatku będących nowościami, gdyż na naszych spotkaniach mają miejsce rynkowe premiery. Chcąc natomiast mieć dostęp w jednym momencie do niemal wszystkich liczących się produktów na rynku aut firmowych, trzeba zgłosić akces do Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, a następnie zgłosić uczestnictwo w Profesjonalnym Teście Flotowym. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać pisząc na nasz mail redakcyjny: info@fab.com.pl.

Zobacz też: Jak analizować umowę leasingu?

Test to ważny element decyzji

Marek Goszczyński, starszy analityk działu floty w Frito Lay Poland

- Dla sprawdzenia nowego modelu zwykle wystarcza 4-5-dniowy test plus dłuższy wyjazd na weekend. W przypadku przedstawicieli handlowych taki sprawdzian obejmuje pełny cykl wizyt u klientów, tak, aby cała trasa mogła być przetestowana. Marki i modele są właściwie nieograniczone. Wszyscy importerzy chętnie godzą się na testy mając na uwadze przyszłą, prawdopodobną sprzedaż samochodów.

Poza osobami decyzyjnymi, samochody sprawdzają głównie użytkownicy końcowi, bo to na ich opinii najbardziej nam zależy. Potrafią oni zresztą zwrócić uwagę na aspekty, które flotowiec mógłby przeoczyć. Dla przykładu, zamiast tylnej klapy bagażnika w kupowanym aucie muszą być drzwi skrzydłowe, bo inaczej nie ma możliwości załadunku towaru z wózka widłowego. Samochody są przekazywane naszym pracownikom na takich samych zasadach, jak użytkowane na co dzień pojazdy. Jeśli więc kierowca mógł korzystać z pojazdu na stałe przyznanego do celów prywatnych, tak dzieje się też w przypadku testowanych aut.

Zawsze testujemy ze względu na planowane zakupy. Oczywiście czasem polityka firmy może się zmienić i wycofamy pomysł np. utworzenia nowego stanowiska, jednakże z reguły jeden ze sprawdzanych modeli jest potem przez nas zamawiany. Testy są jedną z ważniejszych składowych decyzji dotyczącej zakupu samochodu.

Autor: Jacek Dobkowski

Czytaj także

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Profesjonalny Test Flotowy 2012
Profesjonalny Test Flotowy 2012

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Przybył

Doradca podatkowy www.mp-consulting.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »