reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Jak dealerzy dbają o flotowców?

Jak dealerzy dbają o flotowców?

Program flotowy danego importera i liczba placówek ASO to najważniejsze elementy decydujące o zakupie aut do firmy. Ta zasada jest znana nawet początkującemu opiekunowi aut służbowych. Postanowiliśmy sprawdzić ilu dealerów prowadzi sprzedaż zbiorową i serwis w niektórych markach działających na naszym rynku.

Wyspecjalizowane placówki świadczą usługi dla przedsiębiorstw

Program Auto Team Fleet dedykowany jest do obsługi posprzedażnej klientów flotowych Volkswagen w Polsce. - Z roku na rok wprowadzamy nowe rozwiązania. Celem programu jest zapewnienie klientom flotowym Volkswagena kompleksowej obsługi flotowej przy zachowaniu wysokich standardów jakości. Dealerzy poprzez dedykowane rozwiązania informatyczne mają bezpośredni dostęp do wszystkich informacji pozwalających na kompleksową obsługę posprzedażną zgodnie z ustalonymi standardami i warunkami – tłumaczy Tomasz Tonder z działu PR Volkswagen Group.

Zobacz też: Car Fleet Management - dlaczego warto skorzystać z usługi CFM?

Rozwinąć autoryzację

Klienci korzystający z programu Volkswagena mogą liczyć między innymi na ujednolicone regionalne stawki za roboczogodzinę, sieciowy i jednorodny rabat na usługi serwisowe, części zamienne i materiały eksploatacyjne, przyjęcie na serwis w trybie preferencyjnym, bezgotówkowy system rozliczeń. Oprócz tego nabywcy korzystają z raportów z wykonanych usług serwisowych, samochodów zastępczych, czy usługi door to door. - W najbliższym czasie planujemy rozwinięcie formy autoryzacji usług serwisowych. Chcemy ją w pełni zautomatyzować i w możliwie najszerszym aspekcie zminimalizować przekazywanie informacji o zakresie i koszcie usługi drogą telefoniczną i mailową – dodaje T. Tonder.  

Jego zdaniem trudno wskazać wiodących dealerów flotowych VW. - Program realizowany jest przez partnerów spełniających wymagane standardy. Obecnie obsługujemy w nim ponad 9600 Volkswagenów użytkowanych przez klientów flotowych – podsumowuje T. Tonder. 

Wszyscy dla flot  

Serwisowy Program Flotowy Mitsubishi działa od sierpnia 2011 roku. – Zdaniem naszych klientów udział w programie przynosi im korzyści i ułatwia codzienne zarządzanie autami. Obecnie nie planujemy żadnych zmian, gdyż potwierdziło się przekonanie, że udział wszystkich dealerów w serwisowym programie przeznaczonym dla flot jest najlepszym rozwiązaniem. Każdy z nich spełnia stawiane wymagania. Jednak pośród partnerów podpisujących umowy z klientami jednoznacznie mogę wskazać na Japan Motors Warszawa, jako na firmę najbardziej aktywną i zaangażowaną w program – mówi Kinga Lisowska, menedżer ds. Public Relations w Mitsubishi.

Zobacz też: Co to jest faktoring i kiedy się go stosuje?

Wyzwanie dla koncesjonariusza

Program flotowy w Renault nosi nazwę Renault Pro + i obejmuje koncesjonariuszy wyspecjalizowanych w obsłudze firm i klientów flotowych. - Aktualnie sieć skupia 16 punktów - 14 koncesjonariuszy i dwie ich filie. 13 z nich reprezentuje także markę Dacia, jedynie firma Carrara z Lublina odpowiada tylko za Renault. Ponad 60 procent tegorocznych wydań nowych samochodów osobowych i dostawczych zostało zrealizowanych właśnie przez partnerów z Pro+. Wynik ten pokrywa się mniej więcej z udziałem sprzedaży flotowej w całkowitej sprzedaży Renault w Polsce. Wyniki te nie stanowią zresztą niespodzianki - Renault Pro+ to zwykle duże i silne firmy, ulokowane na najbardziej znaczących i największych lokalnych rynkach, w dużych miastach. Spełniają szereg wyspecjalizowanych standardów obsługi klientów flotowych i firmowych – mówi Grzegorz Paszta, attache prasowy Renault Polska.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Parking Fot. Fotolia
Parking Fot. Fotolia

PIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Konarzewska-Żuczek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama