REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

System monitoringu floty - ile można zaoszczędzić?

 Flota Auto Biznes
FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.
Przykład wykorzystania systemu monitoringu floty. Fot. Fotolia
Przykład wykorzystania systemu monitoringu floty. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na przykładzie firmy Geo-Eko przedstawimy sposób wykorzystania systemu monitoringu floty, który został zainstalowany w połowie floty, czyli w piętnastu samochodach osobowych. Pierwsze dane mówią, że park aut jest teraz zarządzany bardziej efektywnie, a firma zaoszczędziła nawet 100 litrów paliwa miesięcznie.

Klimatyzacja w upalne dni to prawdziwe wybawienie. Odpowiednia temperatura wpływa nie tylko na poprawienie naszego samopoczucia, ale również na poprawę efektywności działania. Choć porównanie klimatyzacji do monitoringu floty na pierwszy „rzut oka” może być dosyć odległe, analogiczne odczucia mają niektórzy zarządzający pojazdami po zamontowaniu urządzeń telematycznych. Praca staje się łatwiejsza, nadzór nad podległymi pracownikami mniej skomplikowany a i koszty znacząco maleją. Swego rodzaju połączenie między sprawami związanymi z klimatyzacją a monitoringiem stanowi współpraca firmy AutoGuard a Geo-Eko, firmą zajmującą się wszystkimi procesami związanymi z obróbką powietrza (wentylacją, klimatyzacją, filtrowentylacją, ogrzewaniem i centralnym odkurzaniem).

REKLAMA

Lokalizacja całą dobę

Przedsiębiorstwo Geo-Eko wykonuje usługi kompleksowo – od projektu, poprzez produkcję i sprzedaż po montaż i serwis. Posiada dwa oddziały w Rzeszowie i Sanoku, a klientów z całej Polski obsługuje flota 30 różnego rodzaju aut, między innymi Mercedes Sprinter, Ford Transit, Fiat Bravo, Fiat Panda, Fiat Fiorino, Ford Focus.

Zobacz też: Prywatny wypadek autem służbowym? Co z odszkodowaniem?

REKLAMA

- Zapewniamy klientom szybki 24-godziny serwis, musimy więc mieć możliwość lokalizacji pojazdów w każdej chwili z każdego miejsca przy użyciu komputera czy nawet telefonu komórkowego. Dlatego między innymi zdecydowaliśmy się wybrać ofertę AutoGuard - mówi Tomasz Bil, prezes Geo-Eko.

Od dwóch lat Geo-Eko korzysta z aplikacji „Logistyka – Ryczałt Polska” AutoGuardu. Pierwsze osiem pojazdów zostało wyposażone w urządzenia GPS w maju 2010 roku, kolejne sukcesywnie w następnych miesiącach. AutoGuard posiada rozległą sieć dealerską dlatego montaż został wykonany w zdecydowanej większości aut na miejscu w ciągu zaledwie kilku godzin, co nie zakłóciło w żaden sposób pracy serwisantów Geo-Eko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ekologiczna strategia

Obecnie połowa floty pojazdów Geo-Eko jest na bieżąco monitorowana. Być może wkrótce wszystkie zostaną wpięte w jeden system. - Poza bieżącą lokalizacją pojazdów mamy możliwość wyznaczania tras i geostref, w których nasi pracownicy się poruszają oraz konkretnych punktów handlowych. Otrzymujemy więc na bieżąco informacje o pracy użytkowników samochodów służbowych, co jest również potwierdzeniem wykonania usługi na rzecz klientów – mówi Tomasz Bil z Geo-Eko.

Zobacz też: Kanapki i herbata zabijają kierowców!

To jednak nie wszystko. - Korzystamy również z raportów, pozwalających na dokładną analizę sposobu eksploatacji naszych pojazdów. To doskonale wpisuje się w filozofię działania Geo-Eko. Stawiamy na ekologię, ale nie tylko oferując produkty i usługi, które są przyjazne środowisku, lecz również dzięki „zielonej” eksploatacji pojazdów. Dzięki pomocy systemu oferowanego przez AutoGuard, oszczędzamy około 100 litrów paliwa miesięcznie. Nie tylko dzięki bardziej ekonomicznej jeździe - wpływ na ten niewątpliwy zysk ma również efektywniejsze zarządzanie flotą i optymalizacja tras. Nie bez znaczenia okazuje się pomoc systemu, który przypomina o przeglądach okresowych i koniecznych naprawach samochodów – opowiada prezes Geo-Eko.

Większa efektywność

Przykład wdrożenia rozwiązań AutoGuard w Geo-Eko jest potwierdzeniem zwiększenia efektywności zarządzania flotą pojazdów przez systemy telematyczne. Pomagają one nie tylko w codziennej pracy przekazując natychmiast informację o bieżącym położeniu każdego samochodu, ale również wpływają na realne oszczędności. Mniejsze zużycie paliwa przez kierowców, oszczędniejsza jazda przekładająca się na dłuższą żywotność pojazdów oraz informowanie o koniecznych czynnościach serwisowych pozwalających na lepszą obsługę samochodów to tylko podstawowe atuty.

Zobacz też: Nieprawidłowości związane z systemem poboru e-myta. Cz I.

W przypadku AutoGuardu nie bez znaczenia pozostają moduły pozwalające na wyznaczanie trasy pomiędzy punktami handlowymi czy geostref, w których poruszają się pojazdy co zwiększa kontrolę nad wykonywanymi zadaniami a w połączeniu z zestawieniami historycznymi mogą stanowić podstawę do rozliczeń z partnerami biznesowymi.

- Dzięki pomocy systemu oferowanego przez AutoGuard, Geo-Eko oszczędza około 100 litrów paliwa miesięcznie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA