| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Ubezpieczenie na wyjazd na narty, czy wystarczy EKUZ?

Ubezpieczenie na wyjazd na narty, czy wystarczy EKUZ?

Czy warto przed wyjazdem na narty wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla narciarza? Nawet mając kartę EKUZ powinniśmy wykupić polisę Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Co jeszcze?

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Norwegia

Ubezpieczenie narciarskie, które warto wziąć pod uwagę spędzając urlop za granicą

Planując zagraniczny wyjazd, niezależnie od tego, czy posiadamy kartę EKUZ, powinniśmy kupić polisę turystyczną, która przede wszystkim zagwarantuje nam zwrot kosztów leczenia. Dlaczego? EKUZ pokrywa większość z nich, lecz ma określone limity. Przykładowo poszkodowany pokryje z własnej kieszeni część kosztów za niektóre leki. EKUZ niekiedy nie zwraca pełnych kosztów pobytu w prywatnych klinikach. Dlatego tak ważne jest posiadanie polisy ubezpieczenia turystycznego z opcją pokrycia kosztów leczenia.

Co więcej, EKUZ nie zwróci nam pieniędzy za transport poszkodowanego po odbytej hospitalizacji. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ koszty przetransportowania poszkodowanego do Polski są niekiedy bardzo wysokie.

Ponadto, posiadając ubezpieczenie turystyczne, możemy liczyć na wsparcie w przypadku niemożliwości powrotu do kraju ze względu na wypadek, któremu uległ kierowca. Wówczas ubezpieczyciel zapewni nam pomoc, przysyłając kierowcę zastępczego lub zorganizuje i pokryje koszty powrotu do Polski. Dodatkowo, jeśli po doznanym wypadku odbywamy leczenie w szpitalu i musi być przy nas członek rodziny, to wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty jego pobytu w hotelu. To wybrane przykłady korzyści, jest ich o wiele więcej.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Austria

Wybierając się  na zimowy wyjazd warto także ubezpieczyć swój bagaż, gdyż sprzęt sportowy jest zazwyczaj bardzo kosztowny. Jeżeli zostanie nam skradziony z bagażnika lub hotelu, wówczas otrzymamy odszkodowanie. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy nasz bagaż ulenie uszkodzeniu chyba, że jest to efekt wypadku komunikacyjnego .

Posiadanie polisy turystycznej podczas wyjazdu zagranicznego jest istotne także dlatego, że pokryje ona koszty ratownictwa. Wybierając się w góry  Alpy, słowackie Tatry nie możemy liczyć na darmową pomoc w tym zakresie. Przykładowo, jeśli nie wykupimy ubezpieczenia turystycznego posiadającego opcje kosztów ratownictwa, za organizację akcji ratowniczej i poszukiwania oraz nasz transport zapłacimy z własnej kieszeni a to wydatek kilkudziesięciu tysięcy euro.

Przy pobycie za granicą pamiętajmy o tym, że jeden złoty to nie euro, dlatego suma gwarancyjna musi być odpowiednio wyższa. Bez 1-2 mln złotych sumy gwarancyjnej nie wychodźmy na stok. Polisa, która zapewni nam satysfakcjonującą ochronę to koszt zaledwie 10-15 zł za dzień. Liczby mówią więc same za siebie.

Źródło: Materiały prasowe Compensa TU S.A.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK