| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Salzburg

Kraj salzburski, dobra Salzkammergut oraz miasto Salzburg oferują barok i góry, śnieg i wodę, spokój i gwar.

Niepowtarzalna harmonia natury i kultury nadaje szczególny urok ziemi salzburskiej oraz dobrom Salzkammergut. Góry, ośnieżone i poprzecinane rozpadlinami, czy też pokryte falującymi łąkami z pastwiskami, od razu przyciągają wzrok i budzą w przybyszach pokorę przed swym majestatem. Pomiędzy nimi różnymi odcieniami zieleni i błękitu lśnią jeziora. Górskie strumienie, rwące wiosną, spokojne latem i jesienią szumiącymi wodospadami lub dzikimi przełomami spadają w dolinę rzeki Salzach.

Skarby natury, kryjące się przez długie lata w górach, to róg obfitości, którego zawartość przekształcano w pieniądze i władzę. Proces zasiedlania okolic został ogromnie przyśpieszony, gdy rozpoczęto wydobycie soli, metali szlachetnych oraz marmuru. Celtowie, Rzymianie i Bajuwarowie, wszyscy przyczyniali się za czasów swego panowania do kulturalnego rozkwitu. Tworzenie klasztorów pod koniec VI w. stałą się podstawą do kulturalnego i gospodarczego rozwoju oraz nadało temu miejscu, odwiedzanemu rocznie przez miliony osób, niezwykłą atrakcyjność turystyczną.

Eldorado dla sportowców

Kraj związkowy Salzburg i Salzkammergut przyprawiają sportowców o szybsze bicie serca. Ich wyjątkowa atrakcyjność polega na unikalnym połączeniu wysokich gór z łagodnym Przedgórzem Alpejskim. Nie brakuje tu niczego: są ekstremalne wspinaczki górskie, również po wodospadach, wędrówki po lodowcach, rafting, canyoning hydrospeed, jazda rowerami górskimi, rekking, spokojne rowerowe wycieczki krajoznawcze wzdłuż rzek i brzegów jezior. Nie można też zapomnieć o paralotniarstwie oraz lataniu sportowym, żeglarstwie, wioślarstwie, pływaniu, wędkowaniu, grze w golfa i jeździe konno. Nie mówiąc o jeździe na nartach.

Gęsta sieć doskonale oznakowanych tras rowerowych i wędrownych prowadzi do miejsc widokowych, idyllicznych miejsc odpoczynku i przyjaznych gościńców, szałasów w Almund i może nawet do odosobnionego miejsca, w którym można marzyć do woli. W przypadku dyscyplin sportowych, których nie wolno uprawiać samotnie, do dyspozycji są doświadczeni, odpowiedzialni przewodnicy i instruktorzy.

Jazda na nartach

To nie przypadek, że Annemarie Moser-Pröll i Hermann Maier, narciarze o światowej sławie pochodzą ze światowego rejonu sportu Amadé. Rejony narciarskie Altenmarkt-Zauchensee, Flachau, St. Johann und Filzmoos, aby wymienić tylko te najważniejsze, połączyły się, tworząc razem 860 tras, w tym kilka o światowej klasie. Trasy o wysokiej klasie technicznej dla uprawiających carver, jak i snowboard można znaleźć również w Saalbach-Hinterglemm i Zell am See, który jak i Kaprun , należy do europejskiego regionu sportów.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK