| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Dla tych, którzy szukają możliwości szusowania na nartach na terenie swojego województwa, przedstawiamy kilka miejscowości na terenie kraju, do których można się wybrać. Nie są to wprawdzie góry, ale radość z jazdy pozostaje.

Wszystkie są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Czerwona (350 m) i niebieska (650 m) są usytuowane przy wyciągach orczykowych, przy czym na drugiej znajduje się snowpark. Trasę 750 metrową obsługuje 2-osobowa kolej krzesełkowa, pozwalająca wjechać na stok spod samego hotelu. Przy dobrych warunkach śniegowych funkcjonuje także tor saneczkowy o długości 1,2 km. ,,Ośla łączka" czeka na początkujących, a na dzieci specjalny, bezpieczny teren do zjazdów. Można nauczyć się tu jeździć pod okiem instruktorów na własnym lub wypożyczonym, także na miejscu, sprzęcie. Ośrodek organizuje także kuligi, ogniska, oraz zawody, szczególnie atrakcyjne Zjazdy na Byle Czym. W miejscowości Wygoda na terenie Parku Krajobrazowego Gór Dylewskich usytuowany jest wyciąg, z trzema trasami, z których najdłuższa liczy prawie 0.5 km. Atrakcją jest również tor saneczkowy o długości 200 m.

Zobacz też: Narty w Polsce: Małopolska

Województwo Wielkopolskie

Teren do uprawy sportów zimowych mają także Poznaniacy. MALTA SKI (Poznań) to centrum sportowo-rekreacyjne oferujące wiele atrakcji zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. Zimą oferuje mieszkańcom Poznania i okolic dwa stoki narciarskie. Stok główny – o długości 150 m  z dwoma wyciągami: krzesełkowym i talerzykowym oraz .mały stok przeznaczony do nauki jazdy o długości 30 m. Na gości centrum sportowego czeka dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu oraz kadra instruktorów oferująca pomoc w czasie pierwszych zjazdów. Podczas gdy pogoda nie dopisuje zaletą ośrodka jest posiadanie sztucznej nawierzchni oraz systemu sztucznego zaśnieżania, dzięki czemu bardzo rzadko ośrodek jest nieczynny. Z kolei ośrodek narciarki w Chodzieży oferuje oświetlony stok o długości 550m, z czego na trasę zagospodarowano 250 m. Obsługuje ją wyciąg talerzykowy. 

Województwo Lubuskie

Góra Tatrzańska w Zielonej Górze to wyciąg usytuowany w pobliżu Amfiteatru na Wzgórzach Piastowskich. Stok narciarski o długości 175 m jest obsługiwany przez wyciąg orczykowy. Oprócz tego można zjechać na sankach na specjalnym torze.

Województwo Podlaskie

To województwo także ma się czym pochwalić w zakresie infrastruktury i aktywności narciarskiej. Ogrodniczki umiejscowione są 8 km za Białymstokiem w kierunku Supraśla. Stok dysponuje 200 metrową, bezpieczną, szeroką i oświetlaną trasą zjazdową, obsługiwaną przez wyciąg orczykowy. Ośrodek posiada sprzęt do sztucznego zaśnieżania. Do dyspozycji narciarzy są także: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz snowboardu, instruktorzy i restauracja. Istnieje możliwość organizacji kuligu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment oddaje do dyspozycji narciarzy sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych oraz pięć wyciągów, w tym jeden przeznaczony dla najmłodszych. Wszystkie trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane. Zjazdy są zróżnicowane pod względem trudności więc każdy znajdzie coś dla siebie. Stacja Dąbrówka położona jest w pobliżu Suwałk, niedaleko Wigierskiego Parku Narodowego i przejścia granicznego z Litwą. Wyciąg narciarski jest oświetlony, a zjazd liczy ponad 300 m. Stok jest oświetlony i naśnieżany, a na górę prowadzi wyciąg talerzykowy. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i uczyć się jeździć pod okiem zawodowców ze szkółki narciarskiej. Stacja narciarska Rybno znajduje się w odległości 10 km od Łomży. Narciarze mogą zjeżdżać na trasach liczących łącznie 1,5 km, w czym pomagają im cztery wyciągi. W obrębie stacji nie brakuje wypożyczalni i szkoły narciarskiej, oraz miejsca gdzie można się ogrzać i posilić. Na stok można dojechać z Łomży środkami komunikacji miejskiej.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Słowacja

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Patentowy.com

Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej w Krakowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »