| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Dla tych, którzy szukają możliwości szusowania na nartach na terenie swojego województwa, przedstawiamy kilka miejscowości na terenie kraju, do których można się wybrać. Nie są to wprawdzie góry, ale radość z jazdy pozostaje.

Park Rozrywki i Miniatur Sabat w Krajnie, który jest w trakcie rozbudowywania oferty letniej dla swoich gości (otwarcie planowane na V 2012, m.in. park linowy, aleja miniatur, paintball i quady) dysponuje wyciągiem narciarskim. Stok narciarski „Sabat” (425 m n.p.m.) znajduje się u podnóża Łysicy (612m n.p.m.), będącego najwyższym wzniesieniem Gór Świętokrzyskich. Niebieska trasa zjazdowa liczy ok. 1 km długości, z dwoma bardziej stromymi odcinkami. Stok jest oświetlony, a trasa naśnieżana i przygotowywana ratrakami. Wjazd na stok możliwy jest dwoma wyciągami orczykowymi i od sezonu 2011/12 wyciągiem taśmowym. Wypożyczalnia sprzętu oferuje komplety nart, deski snowboardowe i wszystko bez czego narciarz nie może wyjść na stok. Każdy kto chce zacząć swoją przygodę z nartami może skorzystać z pomocy instruktora.

W pobliżu hotelu w Ameliówce (12 km od Kielc) znajduje się wyciąg orczykowy. Stok jest oświetlony, naśnieżany, a trasa zjazdowa liczy 500 m. Tumlin Sport Ski znajduje się w Tumlinie, na zboczu góry Wykieńskiej (409 m n.p.m.). Do dyspozycji narciarzy są dwa oświetlone i ratrakowane wyciągi, które mogą być sztucznie naśnieżane. Wyciąg główny, talerzykowy  "Sztokfisz"  liczy 500 m długości, a mniejszy, orczykowy "Bachleda" ma 300 m. Na miejscu można skorzystać z usług instruktora narciarstwa i snowboardu oraz wypożyczalni sprzętu. Ośrodek narciarski w Niestachowie, położony jest na górze Otrocz (372 m n.p.m.). Pięć wyciągów i łagodne, szerokie trasy czekają na narciarzy i snowboardzistów. Ośrodek jest szczególnie przyjazny dla rodzin z dziećmi. Wszystkie trasy są naśnieżane sztucznie, oświetlone i ratrakowane. Tym, którzy nie posiadają własnego sprzętu pomoże wypożyczalnia. Atrakcją jest także tor snowtubingowy. Mniejsze wyciągi można znaleźć także w Radostowej i Widełkach.

Zobacz też: Narty w Polsce: Śląsk

Województwo Lubelskie

Stok w miejscowości Batorz oferuje swoim narciarzom dwie trasy: 500 m i 700 m, obie poprowadzone przez las. Stacja dysponuje systemem oświetlenia i zaśnieżania. Na miejscu znajduje się ,,ośla łączka’’, wypożyczalnia sprzętu oraz tor snowtubingowy. Wyciągi w miejscowości Bobliwo są sztucznie naśnieżane. Wyciąg talerzykowy o długości 650 m zadowoli początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i szkółki narciarskiej. Ośrodek Nartraj w Chrzanowie Lubelskim zapewnia narciarzom pięć tras o różnym poziomie trudności i długości ponad 2 km i cztery wyciągi. Trasy są oświetlone, naśnieżane i ratrakowane. Na snowboardzistów czekają atrakcje. W obrębie stacji funkcjonuje wypożyczalnia i szkółka narciarska.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Witkowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »