| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Dolny Śląsk

Kurorty narciarskie w Polsce: Dolny Śląsk

Na spragnionych wrażeń miłośników białego szaleństwa czekają ośrodki narciarskie na terenie Dolnego Śląska. Kurorty znajdują się na terenie Karkonoszy, w Masywie Śnieżnika, w Górach Orlickich i Górach Sowich. Niektóre z nich są znane, a inne bardziej kameralne i mniej nowoczesne, lecz warto je odwiedzić, by wśród pięknej przyrody odpocząć od zgiełku miasta.

Czarnów

Na dwóch stokach znajdziemy łącznie cztery trasy, łatwe i średnie. Trasy są urozmaicone i szerokie, dlatego nawet dzieci będą tu czuć się świetnie. Wypożyczalnia sprzętu w Kamiennej Górze obsługuje narciarzy.

Kamienica

Stacja narciarska położona na stokach Góry Oliwnej, w Masywie Śnieżnika. Odległa 3 km od Stronia Śląskiego. Stacja oferuje narciarzom 5 wyciągów i 4 sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy o długości sumarycznej ok. 1,5 km. Dwie nartostrady są oświetlane. Dostęp do wyciągów jest możliwy z miejscowości Kamienica i Bolesławów, gdzie można bezpłatnie zaparkować auto i posilić się przed lub po zjazdach. Ceny są atrakcyjne, szkółka narciarska mieści się w stacji Kamienica.

Zobacz też: Co warto mieć w aucie jadąc na narty?

Lądek Zdrój

Niewielka stacja narciarska położona na północnych stokach Trojaka, oddalona od części uzdrowiskowej miejscowości o ok. 300 m. Na oświetlony stok prowadzą dwa nowoczesne wyciągi narciarskie, a w dół można zjechać jedną z trzech tras, z czego dwie przeznaczone są dla początkujących narciarzy, zaś jedna dla bardziej zaawansowanych. Wodoleczniczy kurort jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów z chorobami reumatycznymi, ortopedycznymi i neurologicznymi.

Lubawka

Stacja jest położony na północnym zboczu Świętej Góry (701 m.n.p.m.), w odległości 2 km od Lubawki. Dwa wyciągi są sztucznie naśnieżane i oświetlane, jeden przystosowany dla dzieci. Na miejscu można skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu i instruktora nauki jazdy.

Międzygórze

Malowniczo położony wyciąg narciarski, do którego można dojechać terenową ,,taksówką’’, jest usytuowany blisko centrum miejscowości. Z oświetlonego stoku prowadzi trasa o długości 350 m, a na dole na zmarzniętych czeka palące się ognisko. Miejsce dla podchodzących rekreacyjnie do narciarstwa i ceniących spokój. Na zboczu Lesieńca położony jest atrakcyjny dla najmłodszych Ogród Bajek. Wykonane z konarów drzew i kamieni motywy baśniowe stoją w otoczeniu ogrodowych roślin ozdobnych i tych typowych dla gór. Na terenie miejscowości znajduje się też łatwo dostępny rezerwat, a w nim można obejrzeć najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, jeden z najwyższych w Sudetach „Wodospad Wilczki”. Teren rezerwatu przystosowany jest do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by można było oglądać wodospad i wąwóz ze wszystkich stron.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »