| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie: Norwegia

Kurorty narciarskie: Norwegia

Zimowy, aktywny wypoczynek w Norwegii- czemu nie? Tym bardziej, że na narciarzy czeka ok. 200 ośrodków w całym kraju, więc jest w czym wybierać. Śnieg i warunki narciarskie nawet do czerwca oraz bardzo dobrze przygotowane trasy czekają na spragnionych wrażeń turystów.

Geilo

40 nartostrad dla całej rodziny, 20 wyciągów bez stania w kolejce i 3 parki do narciarskich akrobacji to szybki zarys kurortu. Dzięki różnorodności, narciarze, snowboardziści a także uprawiający kite-skiing i jibbing przybywają do Geilo podczas sezonu od listopada do końca kwietnia. Nie bez znaczenia pozostaje długość tras dla narciarzy biegowych, która wynosi łącznie ok. 220 km. Dzieci są tutaj bardzo mile widziane i oferuje się im poza bezpłatnym ski passem i szkółką narciarską, plac narciarski: stoki, trasy do jazdy na sankach i do jazdy na orientację. Rodzice mogą też zostawić swoje pociechy w przedszkolu przeznaczonym dla dzieci od 1 roku do 6 lat, które prowadzi swoją działalność od grudnia do kwietnia. Szkoły narciarskie pomagają narciarzom, będącym na różnym poziomie zaawansowania, a wypożyczalnie dbają aby nie zabrakło im nowoczesnego, różnorodnego sprzętu. A co poza nartami? Kurort oferuje m.in. przejażdżki saniami po polach i lasach, także psim zaprzęgiem, wycieczki w rakietach śnieżnych, przyrodnicze safari, pozwalające zapoznać się ze specyfiką norweskiej fauny, a także wspinaczki po zamarzniętych lodowcach górskich. Kawiarnie, restauracje i puby tętnią życiem wieczorami.

Oppdal

Ośrodek leżący w Norwegii Środkowej, dysponujący 39 stokami i 18 wyciągami. Leży 400 km od Oslo i 120 km od Trondheim. W jego obrębie znajdują się cztery góry (wszystkie nasłonecznione), a na wszystkie wyciągi obowiązuje jeden karnet. Ośrodek dysponuje specjalnymi terenami dla rozpoczynających swoją narciarską przygodę. Narciarze biegowi odnajdą się na ponad 100 km tras wśród malowniczych krajobrazów, w dolinach, na stokach, blisko i z dala od centrum. Dla dzieci przygotowano dwa obiekty w nasłonecznionych miejscach z terenem do zjeżdżania. W każdy weekend odbywają się tutaj zawody dla najmłodszych. Na terenie kurortu są także dwa parki z torami przeznaczonymi do akrobacji narciarskich. W sezonie 2010/11 cena karnetu jednodniowego dla dzieci w wieku 7-15 lat wynosiła 285 NOK, a dla starszych 355 NOK. Wypożyczalnie dysponują różnego rodzaju sprzętem dla swoich gości. Wypożyczenie kompletu sprzętu karvingowego dla dorosłego, to dzienny koszt około 300 koron. Atrakcje po nartach zapewnia centrum rekreacyjne i przewodnicy oferujący wycieczki po okolicy oraz jazdę poza wyznaczonymi trasami zjazdowymi w dziewiczym puchu. Nocleg zapewniają liczne domki prywatne, apartamenty i hotele, lecz nie wszystkie usytuowane są blisko stoków.

Zobacz też: Samochodem na narty: Niemcy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »