| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie: Francja

Kurorty narciarskie: Francja

Planując zimowy wypad na narty, warto wziąć pod uwagę kurorty we francuskich w Alpach, Pirenejach, Wogezach czy na Jure. Pod względem infrastruktury narciarskiej przodują w Europie właśnie Francuzi.

Chamonix Mont-Blanc

Modny i popularny ośrodek na mapie Francji, położony u stóp Mont Blanc (4 807 m n.p.m.). Tutaj odbyły się pierwsze zimowe Igrzyska Olimpijskie. Cieszy się popularnością bardziej zaawansowanych użytkowników tras narciarskich. Dysponuje terenami do uprawiania narciarstwa biegowego, wędrówek i freeride’u, czyli narciarstwa pozatrasowego. Można skorzystać z jazdy zaprzęgami, ciągniętymi przez konie lub psy, albo wznieść się w górę na paraglidingu. Ze względu na to, że większość tras (ponad 90%) przebiega na wysokości ponad 2 000 m n.p.m. problemy ze śniegiem występują tutaj sporadycznie i to w niższych partiach. Kurort oferuje łącznie około 400 km tras i 100 wyciągów, czekających na narciarzy od grudnia do maja. Istnieje  możliwość skorzystania z wyciągów w pobliskiej Szwajcarii (ok. 20 km) i we Włoszech (15 km).

Alpe d'Huez

Dość duży kurort położony w Isere, w okolicach Grenoble, w Alpach Delfinackich. Oferuje 240 km tras , a większość stoków przygotowana jest do jazdy rekreacyjnej, wspomagana w razie potrzeby przez system zaśnieżania. Ośrodek łączy kilka miejscowości: Auris-en-Oisans, La Garde, Oz-en-Oisans, Vaujany oraz Villard-Reculas.Często odwiedzany przez rodziny z dziećmi i snowboardzistów, dla których przygotowano dwa snowparki, różniące się stopniem zaawansowania. Szczególna zaletą ośrodka jest możliwość jazdy w słońcu, z powodu większości południowych stoków, liczba dni słonecznych waha się około 300 w roku. Na narciarzy czeka:  100 km tras łatwych74 km średnio-trudnych i ponad 60 km trudnych. Jest tu 20 szlaków ‘off-piste’ (poza wyznaczonymi trasami). Sezon narciarski trwa od początku grudnia do końca kwietnia.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują na terenie Unii Europejskiej?

Morillon

Ośrodek narciarski, który wraz z Flaine, Les Carroz, Samoens, Sixt Fer a Cheval jest częścią kurortu Le grand Massif. Liczy około 300 km tras, szczególnie przyjazny dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tutaj zimowa wioska dla dzieci, a stoki dla początkujących są bardzo dobrze przygotowane. Trasy dla narciarzy biegowych są w większości łatwe. Poza nartami można skorzystać z lodowiska, widokowych lotów helikopterem, balonem czy paralotnią. Spokojne miasteczko i ograniczone nocne życie towarzyskie.

Zobacz też: Samochodem na narty do Polski

Val d'Allos - Le Seignus

Kurort usytuowany u źródeł rzeki Le Verdon i w Parku Narodowym Mercantour. Największy ośrodek Alp Południowych, złożony z dwóch stacji Le Seignus oraz La Foux. Łącznie oferuje ponad 200 km tras zjazdowych. Dla zaawansowanych narciarzy przygotowano część trudnych tras oraz szlaki poza trasami.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »