| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Co można robić w Karyntii zimą?

Co można robić w Karyntii zimą?

Karyntia jest starsza niż Austria. Wprawdzie nie jest to największy, ani też najbogatszy spośród Krajów Związkowych Austrii, ale z całą pewnością jest wśród nich najpiękniejszy.

Niewielka Karyntia, zajmująca niespełna 10 000 km², podzielona jest geograficznie licznymi małymi i większymi dolinami i kotlinami. Góry, doliny i jeziora tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz, zapewniający wędrowcom, narciarzom oraz entuzjastom sportów wodnych i motorowodnych, uprawnianie najróżnorodniejszych form aktywności fizycznej. Ten, kto pragnie ciszy i spokoju, może pogrążyć się w rozmyślaniach, kontemplując w oddalonych od świata górskich wioskach bogactwo kwiatów i ziół. Można popływać w jednym z tak licznych jezior można surfować na desce lub też wisząc wysoko na spadochronie prześlizgiwać się nad powierzchnią wody.

Jeżeli chodzi o wędrówki, to Karyntia spełnia w tym względzie wszelkie życzenia. Zarówno na zacisznych nadrzecznych błoniach, w lasach jak i pośród i wznoszących się łagodnie pagórków czy też na grzbietach wysokich gór, szlaki wędrówek są wszędzie starannie i dobrze oznakowane i opisane. Przygotowano wiele możliwości, od krótkich wycieczek aż po wielodniowe wyprawy, bo górskie wspinaczki i wędrówki należą również do ulubionych zajęć mieszkańców Karyntii.

Zobacz: Szwajcaria

Nowy bardzo ‘trendy’ rodzaj sportu to Nordic Walking; nauczyć się go możecie Np. w Bad Kleinkirchheim – kilka razy w tygodniu są tam organizowane zajęcia dla początkujących (informacja przy kolejce górskiej).

Jazda na nartach, biegi narciarskie, jazda na łyżwach, saneczkarstwo – wszystkie te dziedziny sportu można uprawiać w całej Karyntii. Aby wypróbować wszystkie z blisko 30 terenów narciarskich, wystarczy zakupić jedną jedyną kartę na wyciągi: Top-Ski-Kärtner-Pass. A temu, kto chciałyby nauczyć się tradycyjnego sportu, uprawianego przez mieszkańców tego regionu, „Eisstockschießen“ - gry stanowiącej odmianę curlingu, zalecamy odwiedzenie zimą jednej z licznych gospód wiejskich.

Zamów ofertę "szytą na miarę" lub zimowy katalog!

Wynajmij dom lub apartament w Karyntii.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Cały obszar górnej Karyntii charakteryzuje się krajobrazem typowym dla wysokich Alp
Cały obszar górnej Karyntii charakteryzuje się krajobrazem typowym dla wysokich Alp

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »