reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Arabii Saudyjskiej?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Arabii Saudyjskiej?

Aby dostać się co Arabii Saudyjskiej należy przejść wiele procedur formalno-prawnych, które utrudniają wyrobienie wizy. Na miejscu będziemy mogli poruszać się wypożyczonym samochodem po drogach, które są bardzo dobrze oznakowane. Nie obędziemy się jednak bez znajomości przepisów jakie obowiązują w Arabii Saudyjskiej.

Podstawowe przepisy

Aby dostać się do Arabii Saudyjskiej musimy przejść wiele procedur prawnych. Pierwszą z nich jest uzyskanie wizy, która wydawana jest na podstawie paszportu, ważnego minimum 6 miesięcy. Wydanie Wydanie wizy warunkowane jest decyzją władz lub zaproszeniem saudyjskiej firmy sponsorującej wyjazd. 

Zobacz też: Jakie części, narzędzia i akcesoria warto mieć w trasie?

Każdy wyjeżdżający musi mieć własnego sponsora, który ponosi za niego pełną odpowiedzialność. Nie ma możliwości zdobycia wizy na granicy. 

Rodzaje wiz w Arabii Saudyjskiej: tranzytowe, biznesowe, odwiedzinowe i religijne. Pamiętajmy, że pieczątka izraelska w paszporcie może być powodem nie wpuszczenia nas na teren Arabii Saudyjskiej. Ponadto Saudyjczycy określając czas ważności wizy ( wizy tranzytowe ) posługują się kalendarzem muzułmańskim, co sprawia, że termin ważności wizy jest krótszy. Kobiety, które podróżują samotnie, powinny zadbać o obecność na lotnisku opiekuna. Jego pomoc będzie niezbędna przy załatwianiu formalności meldunkowych w hotelu.

Przepisy drogowe

Honorowane jest polskie i międzynarodowe prawo jazdy. Najlepiej jest wypożyczyć samochód w hotelu. Oznakowanie dróg jest dobre, czasem tylko można nie spotkać się z napisami w języku angielskim. Niestety kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, przez co na terenie Arabii Saudyjskiej często dochodzi do wypadków i kolizji. 

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Australii?

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji należy czekać na przyjazd policji, która spisze od nas zeznania. W razie poważniejszych wypadków często kierowcy uczestniczący w kraksie zostają przetrzymywani w areszcie kilka dni. Wtedy musimy powiadomić ambasadę.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziobrowski

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama