| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Arabii Saudyjskiej?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Arabii Saudyjskiej?

Aby dostać się co Arabii Saudyjskiej należy przejść wiele procedur formalno-prawnych, które utrudniają wyrobienie wizy. Na miejscu będziemy mogli poruszać się wypożyczonym samochodem po drogach, które są bardzo dobrze oznakowane. Nie obędziemy się jednak bez znajomości przepisów jakie obowiązują w Arabii Saudyjskiej.

Podstawowe przepisy

Aby dostać się do Arabii Saudyjskiej musimy przejść wiele procedur prawnych. Pierwszą z nich jest uzyskanie wizy, która wydawana jest na podstawie paszportu, ważnego minimum 6 miesięcy. Wydanie Wydanie wizy warunkowane jest decyzją władz lub zaproszeniem saudyjskiej firmy sponsorującej wyjazd. 

Zobacz też: Jakie części, narzędzia i akcesoria warto mieć w trasie?

Każdy wyjeżdżający musi mieć własnego sponsora, który ponosi za niego pełną odpowiedzialność. Nie ma możliwości zdobycia wizy na granicy. 

Rodzaje wiz w Arabii Saudyjskiej: tranzytowe, biznesowe, odwiedzinowe i religijne. Pamiętajmy, że pieczątka izraelska w paszporcie może być powodem nie wpuszczenia nas na teren Arabii Saudyjskiej. Ponadto Saudyjczycy określając czas ważności wizy ( wizy tranzytowe ) posługują się kalendarzem muzułmańskim, co sprawia, że termin ważności wizy jest krótszy. Kobiety, które podróżują samotnie, powinny zadbać o obecność na lotnisku opiekuna. Jego pomoc będzie niezbędna przy załatwianiu formalności meldunkowych w hotelu.

Przepisy drogowe

Honorowane jest polskie i międzynarodowe prawo jazdy. Najlepiej jest wypożyczyć samochód w hotelu. Oznakowanie dróg jest dobre, czasem tylko można nie spotkać się z napisami w języku angielskim. Niestety kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, przez co na terenie Arabii Saudyjskiej często dochodzi do wypadków i kolizji. 

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Australii?

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji należy czekać na przyjazd policji, która spisze od nas zeznania. W razie poważniejszych wypadków często kierowcy uczestniczący w kraksie zostają przetrzymywani w areszcie kilka dni. Wtedy musimy powiadomić ambasadę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

opti.pl

Księgowość online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »