reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Nigerii?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Nigerii?

Poznajmy najważniejsze przepisy drogowe, obowiązujące w Nigerii. Na drodze czeka na nas wiele niebezpieczeństw, podobnie jak w innych afrykańskich krajach – np. słabe oświetlenie dróg, niebezpiecznie jeżdżący kierowcy oraz pospolita przestępczość.

Podstawowe informacje

Obowiązkowa jest wiza na pobyt i tranzyt. Nie ma możliwości uzyskania wizy bezpośrednio na przejściu granicznym. Przyjezdni nie mogą przebywać legalnie na terytorium Nigerii bez legalnego wjazdu, który wyraża się stemplem kontroli granicznej. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego na granicy. Nie ma określonej kwoty, którą musimy posiadać na każdy dzień pobytu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Egipcie?  

Przepisy drogowe

Wymagane jest krajowe oraz międzynarodowe prawo jazdy. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt na terenie Nigerii to powinniśmy ubiegać się o nigeryjskie prawo jazdy. W dużych miastach pokroju Lagos panuje duże natężenie ruchu, który jest chaotyczny. Należy odznaczać się dużymi umiejętnościami na drodze, aby sprostać tutejszym zwyczajom.

Większość dróg w wielu regionach Nigerii jest w słabej kondycji, powodując zagrożenie dla pojazdów i przyczyniając się do niebezpiecznych warunków drogowych. Podczas częstych przerw w dostawach prądu nie ma zbyt dużo policjantów zarządzających ruchem i jest mała liczna działających świateł sygnalizacyjnych. Sezon deszczowy trwający od maja do października jest szczególnie niebezpieczny z racji na drogi pełne wody oraz koleiny czy dziury w drodze.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Nadmierna prędkość, nieprzewidywalne nawyki kierowców i brak podstawowego wyposażenia samochodów to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji na Tereni tego kraju. Wymagana jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach podczas jazdy. Ponadto należy zwracać dużą uwagę na zamykanie okien oraz domykanie szyb, jeśli zostawiamy samochód na parkingu. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy między 6 rano a 6 – choć najwięcej blokad policyjnych przygotowywanych na przestępców ma miejsce w nocy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Większość dróg w wielu regionach Nigerii jest w słabej kondycji, powodując zagrożenie dla pojazdów i przyczyniając się do niebezpiecznych warunków drogowych. Fot. Fotolia
Większość dróg w wielu regionach Nigerii jest w słabej kondycji, powodując zagrożenie dla pojazdów i przyczyniając się do niebezpiecznych warunków drogowych. Fot. Fotolia

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Meritum

Meritum jest nowoczesnym biurem rachunkowym, które zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzebom klienta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama