reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tanzanii?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tanzanii?

Tanzania obejmuje cześć kontynentalną oraz wyspa Mafia i Zanzibar. Całe terytorium kraju można przemierzać na podstawie jednej wizy. Jazda samochodem bywa niebezpieczna, szczególnie w nocy – ze względu na słabe oświetlenie dróg i nierozważną jazdę kierowców.

Podstawowe przepisy

Niezbędna jest wiza pobytowa, którą otrzymamy w przedstawicielstwach dyplomatyczno – konsularnych Tanzanii, które niestety nie znajdują się w Polsce. Najbliższe przedstawicielstwo jest w Berlinie. Wizę można wyrobić też na lotniskach : Dar es Salaam i Kilimandżaro oraz na przejściach granicznych. Procedura obejmuje złożenie wniosku wizowego oraz załączenie do niego dwóch zdjęć paszportowych. Wymagania co do ważności paszportu to minimum 3 miesiące od planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. W skład państwa wchodzi część kontynentalna – czyli dawna Tanganika, w tym wyspa Mafia oraz Zanzibar ( wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest respektowana we wszystkich częściach wyspy.

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Wenezueli?

Przepisy drogowe

W Tanzanii obowiązuje ruch lewostronny. Przez 3 miesiące możemy legalnie posługiwać się międzynarodowym prawem jazdy, później należy wymienić je na tanzańskie. Nie ma konieczności zdawania ponownie egzaminu, procesu wymiany dokonuje się za pośrednictwem Revenue Authority (TRA).

Zarówno kierowcy jaki i rowerzyści muszą zachować czujność podczas skręcania na skrzyżowaniach i cofania, ponieważ tamtejsi kierowcy jeżdżą dosyć niebezpiecznie, nie stosując się od przepisów. Rekomendujemy unikanie jazdy nocnej w Tanzanii z powodu nie oznakowanych dróg oraz nie używania świateł przez innych kierowców. Dużym zagrożeniem w nocy są wolno poruszające się samochody i ciężarówki bez świateł oraz zwierzęta domowe. Kradzieże samochodów są częstsze w godzinach nocnych, dlatego zaleca się sprawdzanie czy nasz samochód jest zawsze zamknięty i czy nie są uchylone szyby.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Egipcie? 

Wiele dróg międzymiastowych jest okresowo asfaltowana i utrzymywana, jednak podczas deszczowej pogody ulega zniszczeniu i wówczas warunki do jazdy są bardzo trudne. W czasie pory deszczowej w okresie od marca do czerwca, wiele dróg – zarówno miejskich jak i wiejskich jest zdolna do poruszania się tylko za pomocą samochodów na cztery koła. Wielu kierowców nie używa kierunkowskazów. Nadmierna prędkość, nieprzewidywalny styl jazdy a do tego brak podstawowego wyposażenia samochodu to częsty obrazek, który stanowi poważne zagrożenie dla ruchu w Tanzanii.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zarówno kierowcy jaki i rowerzyści muszą zachować czujność podczas skręcania na skrzyżowaniach i cofania, ponieważ tamtejsi kierowcy jeżdżą dosyć niebezpiecznie, nie stosując się od przepisów.  Fot. Fotolia
Zarówno kierowcy jaki i rowerzyści muszą zachować czujność podczas skręcania na skrzyżowaniach i cofania, ponieważ tamtejsi kierowcy jeżdżą dosyć niebezpiecznie, nie stosując się od przepisów. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama