reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy obowiązują w Demokratycznej Republice Konga?

Jakie przepisy obowiązują w Demokratycznej Republice Konga?

Kongo jest krajem, w którym panuje chaos na drogach a do tego drogi wypełnione są przez przestarzałe pojazdy z nieprzestrzegającymi przepisów kierowcami. Jeżeli będziemy przekraczać granicę z Ruandą lub Burundi to możemy mieć problemy z wjazdem na terytorium Demokratycznej Republiki Konga.

Podstawowe przepisy

Aby legalnie przebywać na terytorium Kongo należy posiadać wizę tranzytową lub pobytową. Oba rodzaje wiz wyrabiamy w Ambasadzie DRK w Warszawie. Standardowo, aby wiza została honorowana, należy posiadać minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu. Mogą wystąpić pewne problemy proceduralne na przejściach granicznych, szczególnie z Zambią – bardzo realne jest nierespektowanie wizy wydanej w Ambasadzie w Polsce – dlatego też najbezpieczniejszą formą wycieczki do Kongo jest przylot na lotnisko bezpośrednio z kraju.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Czadzie?

Podczas kontroli celnej przygotujmy się na to, iż władze będą od nas żądać okazania biletu powrotnego. Prawo nie ma regulacji dotyczących posiadani określonej kwoty na każdy dzień pobytu, lecz musimy liczyć się z tym , iż koszty utrzymania są kilkukrotnie wyższe niż w Europie. Jeżeli podróżujemy do Konga z Ruandy czy Burundi to możemy napotkać trudności na granicy, z powodów politycznych.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?  

Przepisy drogowe

Honorowane jest polskie oraz międzynarodowe prawo jazdy. Jak w większości krajów Afryki nie respektuje się przepisów ruchu drogowego a większość pojazdów jest w złym stanie technicznym, co wzmaga tylko niebezpieczeństwo na drodze. W razie kolizji, wypadku należy niezwłocznie udać się na najbliższy posterunek policji, ponieważ w przeciwnym razie grozi to samosądem ze strony lokalnej ludności. W Kongo obowiązuje ruch prawostronny.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podczas kontroli celnej przygotujmy się na to, iż władze będą od nas żądać okazania biletu powrotnego. Fot. Fotolia
Podczas kontroli celnej przygotujmy się na to, iż władze będą od nas żądać okazania biletu powrotnego. Fot. Fotolia

Ryczałt ewidencjonowany29.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama