reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Botswana to kraj, w którym wiele dróg jest uszkodzonych przez ulewne deszcze, szczególnie podczas spory deszczowej. Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego.

Podstawowe przepisy

Nie ma obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 3 miesięcy. Wymaga się jedynie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Czadzie?

Przepisy drogowe

W Botswanie możemy legitymować się polskim prawem jazdy, jeśli posiada ono poświadczone notarialnie tłumaczenie na język angielski. W innym przypadku wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w dość dobrym stanie, ale odnosi się do tylko do głównych i najczęściej uczęszczanych tras. Dużym zagrożeniem na drodze są ludzi i zwierzęta na drodze. Zaleca się unikanie podróży po zmroku oraz zamykanie drzwi i okien podczas jazdy samochodem. Umiejętności lokalnych kierowców budzą zastrzeżenia, dlatego należy zachować szczególną ostrożność na drodze. Poza obszarem zabudowanym maksymalna dozwolona prędkość to 120 km/h.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA? 

Wiele dróg w Botswanie bywa uszkodzonych przez ulewne deszcze zimowe oraz letnie – które eskalują w czerwcu i lipcu. Wysokie limity prędkości, słabo oświetlone drogi to powody dla których podróżowanie nocą po Botswanie nocą zalicza się do niebezpiecznych. W Botswanie często są przerwy w dostawie energii, co rzutuje także na gorsze warunki do podróżowania samochodem. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas zostawiania samochodu na parkingach etc. – ponieważ bardzo często zdarzają się kradzieże.

Na drogach Botswany też często można spotkać zwierzęta, zarówno dzikie jak i hodowlane. Zaleca się unikać podróżowania autem po zmroku i zamykać drzwi oraz szyby.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego. Fot. Fotolia
Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama