| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Botswana to kraj, w którym wiele dróg jest uszkodzonych przez ulewne deszcze, szczególnie podczas spory deszczowej. Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego.

Podstawowe przepisy

Nie ma obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 3 miesięcy. Wymaga się jedynie paszportu ważnego minimum 6 miesięcy.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Czadzie?

Przepisy drogowe

W Botswanie możemy legitymować się polskim prawem jazdy, jeśli posiada ono poświadczone notarialnie tłumaczenie na język angielski. W innym przypadku wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w dość dobrym stanie, ale odnosi się do tylko do głównych i najczęściej uczęszczanych tras. Dużym zagrożeniem na drodze są ludzi i zwierzęta na drodze. Zaleca się unikanie podróży po zmroku oraz zamykanie drzwi i okien podczas jazdy samochodem. Umiejętności lokalnych kierowców budzą zastrzeżenia, dlatego należy zachować szczególną ostrożność na drodze. Poza obszarem zabudowanym maksymalna dozwolona prędkość to 120 km/h.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA? 

Wiele dróg w Botswanie bywa uszkodzonych przez ulewne deszcze zimowe oraz letnie – które eskalują w czerwcu i lipcu. Wysokie limity prędkości, słabo oświetlone drogi to powody dla których podróżowanie nocą po Botswanie nocą zalicza się do niebezpiecznych. W Botswanie często są przerwy w dostawie energii, co rzutuje także na gorsze warunki do podróżowania samochodem. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas zostawiania samochodu na parkingach etc. – ponieważ bardzo często zdarzają się kradzieże.

Na drogach Botswany też często można spotkać zwierzęta, zarówno dzikie jak i hodowlane. Zaleca się unikać podróżowania autem po zmroku i zamykać drzwi oraz szyby.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego. Fot. Fotolia
Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Talinkme.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »