| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy obowiązują w Kenii?

Jakie przepisy obowiązują w Kenii?

Kenia to kraj atrakcyjny turystycznie. Stan dróg jest jednak fatalny, co nie zmienia faktu, że warto zwiedzać ten kraj samochodem , choćby z wypożyczalni. Wypożyczając samochód w Kenii nie zdziwmy się, że obowiązuje tam ruch lewostronny.

Podstawowe przepisy

Obywateli polskich obowiązuje wiza pobytowa, którą uzyskamy na każdym przejściu granicznym, lotnisku międzynarodowym w Nairobi lub Mombasie tudzież w porcie w Mombasie. Paszport musi być ważny minimum – 6 miesięcy. Jeżeli wybierzemy się do Ugandy lub Tanzanii to po powrocie nie ma konieczności ponownego wyrabiania wizy.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tanzanii?

Przepisy drogowe

W kwestii dokumentu prawa jazdy, prawo w Kenii różni się od innych afrykańskich krajów. Nie akceptuje się międzynarodowego prawa jazdy wydanego w Polsce, lecz można jeździć z użyciem polskiego dokumentu do 3 miesięcy, później należy starać się o miejscowy dokument.

W Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Wyprzedzanie odbywa się więc z prawej strony, nie z lewej - jak ma to miejsce w Polsce. Prawo wymaga jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach. Podczas prowadzenia samochodu rozmawianie przez telefon komórkowy jest zabronione. Obowiązkowymi dokumentami podczas jazdy są : prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz dowód ubezpieczenia. Jeżeli zostawiamy samochód na parkingu, pamiętajmy, żeby sprawdzić czy nie zostawiliśmy uchylonego okna lub tym bardziej otwartego auta – ponieważ w Kenii istnieje duże niebezpieczeństwo kradzieży.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Egipcie?  

Ograniczenia prędkości na drogach to : 50 km/h na terenie zabudowanym i 110 km/h na autostradach. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,08 mg/ 100 ml. Drogi są w złym stanie a częstotliwość stacji benzynowych poza większymi miastami jest niska – dlatego zaleca się sprawdzanie ich lokalizacji przed podróżą. Rekomenduje się poruszanie autem w miarę możliwości przed zapadnięciem zmroku. W Kenii zachód słońca przez cały rok ma miejsce o godzinie 19 00. Kierowcy jeżdżą brawurowo, dlatego należy bardzo uważać podczas turystycznych wycieczek po drogach. Pamiętajmy, że podczas pory deszczowej praktycznie nie możliwe jest poruszanie się zwykłym samochodem, wówczas tylko samochód z napędem na cztery koła jest zdolny do pokonywania trasy.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Paszport musi być ważny minimum – 6 miesięcy. Jeżeli wybierzemy się do Ugandy lub Tanzanii to po powrocie nie ma konieczności ponownego wyrabiania wizy. Fot. Fotolia
Paszport musi być ważny minimum – 6 miesięcy. Jeżeli wybierzemy się do Ugandy lub Tanzanii to po powrocie nie ma konieczności ponownego wyrabiania wizy. Fot. Fotolia

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Zygmunt

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »