| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Podróżujący po Mali samochodem muszą przygotować się na ekstremalne warunki drogowe. Asfaltowe drogi poprowadzone są tylko z największych miast.

Podstawowe przepisy

Obowiązuje wiza tranzytowa i pobytowa. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego, podobnie jak w kilku krajach UE. Istnieje możliwość wyrobienia wizy na lotnisku w Bamako. Wymagana jest 6 – miesięczna ważność paszportu, liczona po zakończeniu pobytu. Jeżeli będziemy chcieli przedłużyć nasz pobyt w Mali, możemy to uczynić w odpowiednim urzędzie. Nie ma obowiązku okazania określonych środków na pobyt oraz deklaracji wwożonej kwoty. Rekomenduje się posiadanie minimum 70 dolarów na dobę od osoby.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Pakistanie?

Przepisy drogowe

Kierowcy zobowiązani są do posiadania międzynarodowego prawa jazdy wraz z międzynarodowym ubezpieczeniem samochodu. Podróżujący po Mali samochodem muszą przygotować się na ekstremalne warunki drogowe. Asfaltowe drogi poprowadzone są tylko z największych miast tj. Bamako na południu. Podczas deszczowego sezonu od czerwca do września, większość dróg może być nieprzejezdnych, szczególnie tych nie asfaltowych. Wiele dróg poza stolicą cechuje się piaskową powierzchnią i dużym nagromadzeniem rowów. Najlepszym środkiem samochodowego transportu jest jeep, wyposażony obowiązkowo w koło zapasowe oraz i apteczkę pierwszej pomocy. Musimy być przygotowani na naprawę swojego pojazdu z powodu ciężkich warunków drogowych. Apelujemy o unikanie jazdy po zmroku po mało uczęszczanych drogach poza centrami wielkich miast. Jest to niebezpieczne ze względu na porwania oraz ataki terrorystyczne, które szczególnie częste są na odizolowanych odcinkach pomiędzy Gao, Kidal, Menaka oraz wokół Timbuktu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Obowiązuje ruch prawostronny. Ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi od 40 do 60 km/h a 100 km/h poza obszarem zabudowanym. Warunki drogowe wymagają jazdy przy zmniejszonej prędkości. Nadmierna prędkość, słabo utrzymane pojazdy na drodze oraz braki w oświetleniu i oznakowaniu dróg plus dodatkowo przechadzające się po drogach bydło stwarzają bardzo niebezpieczne warunki do jazdy. Użytkownicy dróg bardzo często jeżdżą z wyłączonymi światłami lub mają je uszkodzone - co daje asumpt do ostrożnej jazdy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »