reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują na Madagaskarze?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Madagaskarze?

Madagaskar jest wyspą położoną u brzegów Afryki. Jest częstym obiektem wycieczek turystycznych. Zapoznajmy się z najbardziej podstawowymi przepisami drogowymi oraz zwyczajami kierowców, które być może zachęcą nas do podróży samochodem po tym pięknym regionie.

Podstawowe informacje

Obowiązkowa jest wiza, którą można uzyskać na lotnisku w Antananarywie. Do aplikacji należy dołączyć dwie fotografie. Wiza pobytowa na Madagaskarze kosztuje 50 dolarów amerykańskich.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Senegalu?

Przepisy drogowe

Obowiązuje ruch prawostronny. Niedogodne warunki drogowe nie zachęcają do jazdy nocnej po drogach wyspy. Niektóre odcinki dróg i ronda są kierowane przez policję. Prawo wymaga zapiętych pasów na wszystkich siedzeniach podczas jazdy oraz zabrania rozmawiania przez telefon komórkowy, nawet z zestawem słuchawkowym. Nie wymaga się przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.

Jeśli zostaniemy złapani na jeździe powyżej dozwolonego limitu alkoholu we krwi to nasz samochód zostanie zarekwirowany i będziemy musieli zapłacić karę. Jeśli bierzemy udział w wypadku z udziałem rannych lub śmiertelnym, automatycznie sprawa kierowana jest do sądu. Strona przegrana musi pokryć wszystkie koszty rozprawy.

Poza kilkoma głównymi drogami wokół stolicy oraz paroma trasami do odległych miast, drogi różnią się stopniem uszkodzenia. Niektóre mogą być nie do przejechania podczas sezonu deszczowego. Drogi są przeważnie wąskie i do tego jednopasmowe, co utrudnia poruszanie się po nich. Niektóre samochody jeżdżą środkiem co utrudnia wyprzedzanie. Na porządku dziennym jest poruszające się po nawierzchni dróg bydło oraz ludzie, dlatego należy zachowywać szczególną ostrożność podczas jazdy dziennej i nocnej.

Należy również uważać na taksówkarzy, zdarzają się próby oszustw, aby tego uniknąć należy ustalić cenę przed odbyciem kursu. Polecamy korzystanie z dobrze rozbudowanej sieci połączeń autobusowych.

Poruszanie się po Antananarivo może być trudne ze względu na ubogie drogowe oświetlenie, zatłoczone przez rowerzystów i przechodniów ulice, korki oraz dominację jednokierunkowych ulic. Główną przyczyną wypadków są piesi, wąskie drogi oraz brak chodników na wielu ulicach. Wypożyczanie samochodów zwykle odbywa się razem z kierowcą, który jest odpowiedzialny za utrzymanie pojazdu i czasami spełnia rolę przewodnika.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kambodży?

Atrakcje

Ważnym punktem Madagaskaru jest Królewskie Wzgórze Ambohimanga, składające się z królewskiego miasta i miejsca pochówku. Wiąże się z nim silne poczucie tożsamości narodowej. Pielgrzymują tu pielgrzymi z Madagaskaru oraz spełnia rolę ważnego miejsca kultu. Niesamowitym miejscem jest Tsingy de Bemaraha Strict Nature Reserve. Rezerwat to krajobrazy i wyżyny wapienne, wzgórza i szczyty, które robią niesamowite wrażenie. Oprócz krajobrazów – pełnych lasów, jezior i bagien żyją w nim rzadkie gatunki lemurów i ptaków.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ważnym punktem Madagaskaru jest Królewskie Wzgórze Ambohimanga, składające się z królewskiego miasta i miejsca pochówku.
Ważnym punktem Madagaskaru jest Królewskie Wzgórze Ambohimanga, składające się z królewskiego miasta i miejsca pochówku.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama