REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Kajetan Puszek
Warunki drogowe w Algierii nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze fot. moto.wieszjak.pl
Warunki drogowe w Algierii nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze fot. moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Przepisy drogowe w Algierii wymagają od nas posiadania międzynarodowego prawa jazdy.Warunki drogowe nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze. Zapoznajmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem po Algierii.

Podstawowe przepisy

Pobyt w Algierii wymaga od nas posiadania wizy, którą można wyrobić tylko i wyłącznie w Ambasadzie Algierii w Warszawie. Dostępne są wizy pobytowe oraz tranzytowe. Do wyrobienia wizy i swobodnego wjazdu, należy posiadać paszport z 6-miesięcznym terminem ważności. Zdarza się że straż graniczna może zażądać od nas okazania biletu powrotnego lub jego równowartości pieniężnej. Większe ilości wwożonych lub wywożonych dewiz należy zadeklarować.

REKLAMA

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Argentynie?


Przepisy drogowe

Ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym wynosi 120 km/h. Obligatoryjne jest wykupienie miejscowego ubezpieczenia i posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Drogi Algierii są przepełnione i wypadki związane z ruchem drogowym są przyczyną śmierci dużej ilości ludzi. Na obrzeżach miast można spotkać punkty kontrolne policji na głównych drogach. Członkowie tych punktów kontrolnych stale współpracują ze sobą w celu wymiany informacji. Podróżowanie po niektórych częściach kraju, szczególnie po południowych częściach, wiąże się koniecznością otrzymania pozwolenia od algierskiego rządu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?


Atrakcje

Największe walory krajobrazowe ma Północna Algieria - zwłaszcza wybrzeże Morza Śródziemnego i Atlas Tellski. Najbardziej znaczącymi miastami Algierii są Algier, Oran i Konstantyna. Stolica – Algier powstała na kanwie rzymskiej osady Icosium. Na jego kształt składają się dwa różne oblicza – arabska Kasba oraz druga cześć o europejskim wyglądzie. Zobaczymy tam m.in. meczety : Sidi Ab-darrahmana i Dżami Al-Dżadid, pochodzące z XVII w. Warto pojechać do Oranu – drugiego pod względem wielkości miasta kraju. Określa go nowoczesny charakter, który minimalizowany jest przez niewielką arabską dzielnicę. Warto zobaczyć Konstantyn, Timgad, Lambessa, Dżamila i Tipasę – miasta , w którym wciąż żywy jest starożytny duch. Timgad to łuk triumfalny Trajana, liczne świątynie i kolumny marmurowe. W Tilimsan znajdują się najlepiej zachowane pozostałości sztuki arabskiej. Warto odwiedzić pozostałości twierdzy z XI-XII w. i meczety Wielki Meczet z XII w., Sidi Bel-Hasan (XIII w.) i Sidi Brahim (XIV w.).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Zagraniczny kierowca taxi w Polsce. Wiecie, że ponad połowa posiada wyższe wykształcenie?

    Zagraniczni kierowcy taxi w Polsce stali się standardem. Za kierownicami zasiadają głównie Ukraińcy, Białorusini i Gruzini. Aby ich poznać, FreeNow przeprowadziło badanie ankietowe wśród 1500. z nich.

    Ile zarabiają kierowcy zawodowi w Polsce?

    Dziś porozmawiamy o kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu w Polsce. Ile zarabiają? Oraz jak ich zarobki rosły na przestrzeni ostatnich lat?

    AFIR już obowiązuje. I stanowi potężne wyzwanie. Całe szczęście nie dla kierowców

    AFIR brzmi groźnie. Czy jednak kierowcy w Polsce mają się czego bać? Oni tak właściwie nie. Nowe rozporządzenie stanowi wyzwanie, ale dla operatorów pracujących na rynku elektromobilności. Stawia ambitne cele.

    Dziś wielka akcja policji "Pomiar prędkości". Na drogi ruszy cały sprzęt pomiarowy. Noga z gazu!

    Policja będzie dziś prowadzić wielką akcję "Pomiar prędkości". Na drogach pojawi się praktycznie cały dostępny sprzęt. Widać będzie mierniki stacjonarne, nieoznakowane i oznakowane radiowozy, a do tego będą prowadzone kaskadowe pomiary prędkości.

    REKLAMA

    Im więcej samochodów elektrycznych w Polsce, tym więcej musi być stacji ładowania – nowe prawo już działa

    Unia Europejska już dawno uznała, że główną barierą pożądanego tempa przyrostu samochodów elektrycznych jest gęstość stacji ładowania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, dla których stacje paliw budowane są już od ponad stulecia, stacje obsługi dla elektryków trzeba zbudować błyskawicznie.

    Stacje ładowania elektryków (min. 400 kW) co 60 km do 2025 roku. Przepisy AFIR już weszły w życie - czy dadzą spodziewane efekty?

    W sobotę 13 kwietnia 2024 r. weszło w życie unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które nakłada na państwa członkowskie obowiązek rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Nowe regulacje stawiają ambitne cele przed Polską i pozostałymi krajami UE oraz stanowią istotny krok w rozwoju zeroemisyjnego transportu. Aby dostosować się do nowych przepisów, działania Polski powinny być skoncentrowane na współpracy interesariuszy w taki sposób, aby zwiększać liczbę stacji ładowania o odpowiedniej mocy i zapewniać im szybkie przyłącze do sieci. 

    Ile kosztuje hybrydowa Dacia Jogger? Rumuńska nowość w polskich salonach

    Rumuńska marka stawia na technologię. To widać nie tylko po nowym Dusterze, ale i starszych modelach. Przykład? W Polsce debiutuje właśnie Dacia Jogger Hybrid 140. Ile kosztuje ta mocno rodzinna hybryda?

    Ten samochód jest wart 6,3 mln, ale... sztuk! On też był jednym z pionierów rynku SUV-ów

    Poprzednika zaprojektował sam Giorgetto Giugiaro. Twórcy Golfa II nie mieli zatem łatwego zadania. Historia pokazuje jednak, że wywiązali się z niego w stu procentach. Bo drugi etap ewolucji był ważnym elementem legendy kompaktowego Volkswagena.

    REKLAMA

    Nowe paliwo pojawi się w Polsce. Wielka zmiana na stacjach benzynowych od 1 maja

    Już 1 maja na polskich stacjach paliw pojawi się kolejna rewolucja. Z dystrybutorów zacznie płynąć nowe paliwo. Nowe, czyli tak właściwie to jakie? I czy ma to coś wspólnego np. z wycofywaniem się z E10? Sprawdźmy.

    Test: Nissan X-Trail 1.5 VC-T MHEV. To niby tylko zwykły, benzynowy X-Trail. Jednak zwykły nie jest

    To miał być zwykły X-Trail, ale mimo wszystko taki zwykły nie jest. Bo standardowy benzyniak moim zdaniem stanowi soczewkę. Soczewkę, która uwydatnia tylko zalety tego SUV-a. Przy tym teście warto jednak zadać pewne pytanie. Czy rodzinny Nissan nie jest trochę zbyt drogi?

    REKLAMA