reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Przepisy drogowe w Algierii wymagają od nas posiadania międzynarodowego prawa jazdy.Warunki drogowe nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze. Zapoznajmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem po Algierii.

Podstawowe przepisy

Pobyt w Algierii wymaga od nas posiadania wizy, którą można wyrobić tylko i wyłącznie w Ambasadzie Algierii w Warszawie. Dostępne są wizy pobytowe oraz tranzytowe. Do wyrobienia wizy i swobodnego wjazdu, należy posiadać paszport z 6-miesięcznym terminem ważności. Zdarza się że straż graniczna może zażądać od nas okazania biletu powrotnego lub jego równowartości pieniężnej. Większe ilości wwożonych lub wywożonych dewiz należy zadeklarować.

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Argentynie?


Przepisy drogowe

Ograniczenie prędkości poza terenem zabudowanym wynosi 120 km/h. Obligatoryjne jest wykupienie miejscowego ubezpieczenia i posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Drogi Algierii są przepełnione i wypadki związane z ruchem drogowym są przyczyną śmierci dużej ilości ludzi. Na obrzeżach miast można spotkać punkty kontrolne policji na głównych drogach. Członkowie tych punktów kontrolnych stale współpracują ze sobą w celu wymiany informacji. Podróżowanie po niektórych częściach kraju, szczególnie po południowych częściach, wiąże się koniecznością otrzymania pozwolenia od algierskiego rządu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?


Atrakcje

Największe walory krajobrazowe ma Północna Algieria - zwłaszcza wybrzeże Morza Śródziemnego i Atlas Tellski. Najbardziej znaczącymi miastami Algierii są Algier, Oran i Konstantyna. Stolica – Algier powstała na kanwie rzymskiej osady Icosium. Na jego kształt składają się dwa różne oblicza – arabska Kasba oraz druga cześć o europejskim wyglądzie. Zobaczymy tam m.in. meczety : Sidi Ab-darrahmana i Dżami Al-Dżadid, pochodzące z XVII w. Warto pojechać do Oranu – drugiego pod względem wielkości miasta kraju. Określa go nowoczesny charakter, który minimalizowany jest przez niewielką arabską dzielnicę. Warto zobaczyć Konstantyn, Timgad, Lambessa, Dżamila i Tipasę – miasta , w którym wciąż żywy jest starożytny duch. Timgad to łuk triumfalny Trajana, liczne świątynie i kolumny marmurowe. W Tilimsan znajdują się najlepiej zachowane pozostałości sztuki arabskiej. Warto odwiedzić pozostałości twierdzy z XI-XII w. i meczety Wielki Meczet z XII w., Sidi Bel-Hasan (XIII w.) i Sidi Brahim (XIV w.).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Warunki drogowe w Algierii nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze fot. moto.wieszjak.pl
Warunki drogowe w Algierii nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze fot. moto.wieszjak.pl

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria finansowo-rachunkowa Monika Zwolańska

Rachunkowość spółek i organizacji pozarządowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama