reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty. Warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu, wtedy nie będziemy musieli być zdani na łaskę „Candongueiros” i autobusów.

Podstawowe przepisy

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach nawet międzynarodowa wersja prawa jazdy nie wystarczy aby wypożyczyć auto. Do przekroczenia terytorium Angoli potrzebna jest wiza, o którą starać się możemy w Ambasadzie Angoli w Warszawie lub innych placówkach dyplomatycznych kraju. Możemy otrzymać wizę tranzytową lub pobytową. Wizę otrzymamy na najwyżej 30 dni. Paszport powinien mieć 6-miesięczny okres ważności ponad planowany okres pobytu. Jeżeli będziemy życzyli sobie zostać w Angoli dłużej, to będąc na miejscu możemy przedłużyć pobyt dwukrotnie, maksymalnie do 90 dni. W razie przebywania na terenie Angoli bez pozwolenia grozi nam natychmiastowy przymus opuszczenia kraju.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Azerbejdżanie?

Przepisy drogowe

W Angoli obowiązuje ruch prawostronny. Jeżeli będziemy przebywać na terenie tego kraju dłużej niż 3 miesiące to wymagane jest wyrobienie miejscowego prawa jazdy, które otrzymywane jest na podstawie krajowego dokumentu. Proces wydania dokumentu jest dość skomplikowany i będzie wymagał od nas sporej cierpliwości. Wynajmując samochód w wypożyczalni możemy mieć problem, jeśli wylegitymujemy się międzynarodowym prawem jazdy. Należy obligatoryjnie wykupić OC.

Do narodowych zwyczajów kierowców należy oślepianie przez nadjeżdżające z naprzeciwka samochody, jazda niezgodna z jakimkolwiek przepisami drogowymi tudzież – jazda bez włączonych świateł. Niebezpieczna jest jazda po zmroku, ponieważ kierowcy nie liczą się ze znakami drogowymi i wymuszają pierwszeństwo przejazdu. Ponadto na ulicach Luandy częstym zjawiskiem są otwarte studzienki kanalizacyjne oraz nierówności nawierzchni w postaci dziur. Stan dróg jest zły i niebezpieczny podczas deszczowego sezonu( od października do marca) , ponieważ w wyniku silnych opadów powstają wyrwy w asfalcie.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?  

Atrakcje

Najczęściej odwiedzanym miastem Angoli jest Luanda – stolica oraz centrum gospodarcze, naukowe i kulturalne kraju. Oprócz walorów turystycznych bogato rozwinięte są tam różne gałęzie przemysłu tj. przemysł spożywczy, włókienniczy czy maszynowy (montownia samochodów MAN). Można rozpocząć zwiedzanie Angoli w Luandzie, lądując na znajdującym się w niej porcie lotniczym. Najważniejsze zabytki to uniwersytet, pochodzący z 1976 , muzeum antropologiczne czy historii naturalnej oraz zabytkowa XVII-wieczna forteca Fortaleza de São Miguel. W mieście znajdziemy także szklane wieżowce i hotele. Penetrując miasto zobaczymy elementy kilkukondygnacyjnej struktury. Dostęp do pozostałych miast kraju może być niebezpieczny, ze względu na podział stref wpływów.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama