reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Urugwaju?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Urugwaju?

Aby wypożyczyć samochód w Urugwaju nie jest konieczne posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, co jest na pewno dużym ułatwieniem formalnym. Przemierzając kolejne zakątki tego kraju zobaczymy, że największym problemem Urugwaju jest dominacja dróg jednokierunkowych, co jest dużym utrudnieniem dla kierowcy.

Podstawowe przepisy

Wyjazdy turystyczne do Urugwaju do 90 dni, odbywają się bez konieczności posiadania wizy. Warunkiem koniecznym jest posiadanie polskiego paszportu z minimum 3 – miesięcznym okresem ważności. Rekomendujemy posiadanie biletu powrotnego oraz określonej kwoty dewiz. W przeciwnym razie możemy mieć problemy z celnikami na granicy lub podczas kontroli paszportowej. Jeżeli jesteśmy zainteresowani przedłużeniem pobytu w Urugwaju, to powinniśmy uzyskać stosowną zgodę w Urzędzie Migracyjnym (Dirección Nacional de Migración) lub poprzez stronę www.dnm.minterior.gub.uy.

Przepisy drogowe

Jeżeli planujemy wypożyczyć samochód w Urugwaju, potrzebne do tego będzie nam krajowe prawo jazdy. Nie wymaga się od nas międzynarodowego prawa jazdy. Stan dróg w Urugwaju znajduje się na bardzo dobrym poziomie. Musimy być przygotowani na to, iż sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniach dróg ustawione są bezpośrednio za skrzyżowaniem tzn. za przejściem dla pieszych. Autostrady są płatne.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Kierowcy z reguły nie używają kierunkowskazów itp., dlatego też musimy być bardzo ostrożni na urugwajskich drogach. W Urugwaju obowiązuje ruch prawostronny. Generalnie poza terenem zabudowanym ograniczenie wynosi do 110 km/h, jednak czasem można spotkać się z także z 90 km/h. Limity prędkości znajdują się na znakach drogowych, także podczas jazdy na bieżąco będziemy mogli dostosowywać prędkość do przepisów. Dużym problemem jest fakt, iż w Urugwaju większość dróg jest jednokierunkowych. Utrudnia to jazdę i potrafi doprowadzić do białej gorączki. W centrach miast zdarza się, że znajdziemy dwie krzyżówki z drogami dwukierunkowymi, lecz niestety na tym się kończy. Jesteśmy skazani na poruszanie się po jednokierunkowych drogach, które często tworzą tzw. „wąskie gardła” i są przyczyną korków.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Brazylii?

Atrakcje

Centrum tego największego miasta urugwajskiego jest Plaza Constitucion, katedra i ratusz o nazwie Cabildo. Jest to prawdziwe urugwajskie miasto z prawdziwego zdarzenia. Penetrując jego wnętrze możemy odnosić wrażenie, że niektóre jego części są dosyć zaniedbane. Ale i tak w ogólnym rozrachunku robi wrażenie. Montevideo zamieszkuje ok. 1,8 miliona ludzi. Warto zobaczyć położone nad brzegami La Platy Colonia del Sacramento. Największy czar mają wąskie uliczki, które prowadzą do nadrzecznej promenady. W Punta del Este, nadmorskim kurorcie znajdziemy największe i najbardziej atrakcyjne plaże w kraju. Miasto jest częstym celem wycieczek znanych postaci z Ameryki oraz Europy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Fot. Fotolia
Brawurowa jazda lokalnych kierowców może sprawić, że trudno nam będzie się przyzwyczaić do poruszania się samochodem po tym kraju. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama