| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Paragwaju?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Paragwaju?

Podróżowanie po Ameryce Południowej to atrakcja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak będziemy mieli taką okazję to na pewno przemierzanie paragwajskich „rutas” pozostanie głęboko w naszej pamięci – ze względu na malownicze krajobrazy i zmienne warunki drogowe.

Podstawowe przepisy

Pobyt do 90 dni w celach turystycznych nie wymaga od nas posiadania wizy. Aby dostać się na terytorium kraju, potrzebny jest jedynie paszport z 6-miesięcznym terminem ważności. Na granicy spodziewajmy się konieczności okazania biletu powrotnego oraz odpowiednich środków, wystarczających nam na pokrycie kosztów wyjazdu.

Na wwóz większych kwot niż 9999 USD należy posiadać zezwolenie. W Paragwaju istnieją obostrzenia celne dotyczące wwozu broni, leków czy chronionych gatunków fauny lub flory.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Boliwii ?

Przepisy drogowe

Podróżowanie samochodem po Paragwaju nie należy do najłatwiejszych zadań a dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, iż tylko 25 % dróg w kraju jest asfaltowych, reszta to drogi o ciężkiej nawierzchni do jazdy. Po drugie, zgodnie z południowoamerykańską „tradycją”, kierowcy nie są zbyt przywiązani do obowiązujących przepisów drogowych, co skutkuje niebezpieczeństwem na drodze. Do Paragwaju dochodzi kilka głównych dróg z sąsiadujących krajów Ameryki Południowej: dwie z Brazylii, trzy z Argentyny i jedna z Boliwii.

Drogi biegnące z Sao Paulo i Rio de Janeiro do Asuncion są w naprawdę dobrym stanie – są asfaltowe i dość bezpieczne. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd samochodem z Buenos Aires do Paragwaju to spodziewajmy się dobrej drogi. Problemem na tej trasie jest rzadkie występowanie stacji benzynowych, więc należy rozpocząć podróż z pełnym bakiem i dobrze rozplanowywać przystanki.

W Paragwaju należy jeździć przez całą dobę na światłach tylko na drogach krajowych tzw. rutas. Obowiązek ten nie dotyczy małych , wiejskich dróg. W Paragwaju panuje obowiązek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach. W składzie naszego wyposażenia obowiązkowo musi się znaleźć : apteczka pierwszej pomocy, dwa trójkąty ostrzegawcze oraz gaśnica. Ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi – 40 km/h, na drogach krajowych – 80 km/h. Zdarza się, że na niektórych obszarach miejskich możemy poruszać się 50,60 km/h a na „rutas” możemy osiągać prędkość 110 km/h, jeśli znaki nie informują inaczej. Poza tym, w Paragwaju odczuwalny jest brak znaków drogowych. 

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Birmie?

Atrakcje

W stolicy ujrzymy nowoczesne miasto o dość zniszczonych zabytkach, które uległy zniszczeniu podczas działań wojennych 1864-70. Miasto jest rozwinięte turystycznie, rokrocznie przybywa tutaj tysiące turystów z całego świata. W Puerto Stroessner – ważnym ośrodku miejskim będziemy mogli zrobić zakupy w największej strefie wolnocłowej w Ameryce Łacińskiej. W pobliżu miasta ulokowane są wodospady z Iguazu, które stanowią nie lada atrakcję dla wszystkich przybyłych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »