| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Senegalu?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Senegalu?

Aby podróżować po Senegalu należy przede wszystkim wyrobić międzynarodowe prawo jazdy. Podczas eksploracji tego kraju musimy posiadać zestaw niezbędnych dokumentów – w przeciwnym razie zostaniemy obdarowani wysokimi mandatami przez lokalne organy ścigania.

Podstawowe przepisy

Obywatele Polscy objęci są wymogiem wizowym. Aby otrzymać zarówno wizę turystyczną jak i tranzytową, należy złożyć podanie w Konsulacie Francuskim. Nie ma możliwości otrzymania wizy na granicy bądź na lotnisku. Przed wyrobieniem wizy, sprawdźmy czy nasz paszport jest ważny 5 miesięcy ponad planowany okres pobytu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Arabii Saudyjskiej?

Przepisy drogowe

Poruszanie się samochodem po Senegalu może okazać się trudne z wielu powodów. Pierwszym najbardziej powszechnym problemem jest fakt, iż kierowcy nie przestrzegają przepisów.

W Senegalu obowiązuje ruch prawostronny. W tym kraju podobnie jak w Polsce wszechobecna jest zasada pierwszeństwa z prawej strony, także na rondach. Senegalskie prawo podobnie jak w większości europejskich krajów zabrania rozmawiania przez telefon komórkowy podczas jazdy, chyba, że robi się to za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego. Organy ścigania za wykroczenia drogowe często zabierają prawo jazdy bądź dowód osobisty, chyba, że grzywna zostanie zapłacona na miejscu.

Przed wyjazdem do Senegalu musimy pamiętać o zestawie potrzebnych dokumentów, bez których nie można by rozpocząć podróży. W naszym schowku nie może zabraknąć – międzynarodowego prawa jazdy, zielonej karty (jeśli wjeżdżamy własnym samochodem), przepustki granicznej dla samochodu i karty rejestracyjnej. Przed dojechaniem na miejsce warto zobaczyć czy wykupione ubezpieczenie z danej firmy ma przedstawicielstwo w Sengalu . Najlepiej skorzystać z francuskich firm, które mają liczne oddziały w tym kraju. Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii to w kraju jest wiele warsztatów, jednak nie zawsze uda nam się trafić na taki, który będzie oferował odpowiednio wysoką jakość usług.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?  

Atrakcje

Na pewno warto wybrać się na rozciągającą się wzdłuż wybrzeży Senegalu wyspę Gorée. Od XV do XIX wieku było to największe centrum handlu niewolnikami na wybrzeżu afrykańskim. W architekturze obecne są eleganckie domy handlarzy niewolników. Duże wrażenie robi także, założona w XVII wieku, wyspa Saint-Louis. Położona jest u ujścia rzeki Senegal i dzięki kolonialnej architekturze zachowuje swój unikalny charakter. Osobliwym zabytkiem są kamienne kręgi w Senegambia – jest to kompleks 1000 zabytków mieszczących się na powierzchni 100 km szerokości, wzdłuż rzeki Gambia. Znajdziemy tam 93 kamienne kręgi oraz masę kurhanów – z których część pochodzi z III lub XVI wieku. Wszystkie kręgi położone są w pobliżu kurhanów co daje niesamowitą mozaikę krajobrazu, zapierającą dech w piersiach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Portal Procesowy

Wydawcą portalu jest kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »