| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Boliwii ?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Boliwii ?

Boliwia to kraj Ameryki Południowej, w którym znajduje się kilka najniebezpieczniejszych dróg na świecie. Jednak drogi główne i autostrady są przystosowane do szybkiej jazdy i poruszanie się po nich jest świetną receptą na zwiedzanie tej geograficznej perły.

Pobyt do 90 dni na terenie Boliwii nie wymaga posiadania wizy. Należy wylegitymować się wówczas tylko paszportem z minimum sześciomiesięcznym terminem ważności. Jeśli ubiegamy się o dłuższy pobyt, to należy wyrobić wizę w placówce dyplomatycznej na terenie Niemiec Berlin), ponieważ w Polsce nie ma dyplomatycznego przedstawicielstwa Boliwii. Przy wyjeździe przygotujmy się na opłatę w wysokości 25 $ od osoby.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Nie ma ograniczeń celnych w odniesieniu do wwożonych pieniędzy, jeśli kwota nie przekracza 10 000 $. W Boliwii nie ma ograniczeń celnych, odbiegających od powszechnie stosowanych. Podczas kontroli bagażu na lotnisku może się przydarzyć sytuacja, w której będzie się od nas wymagało okazania rachunków za pamiątki z wizerunkami kultur prekolumbijskich.

Przepisy i zwyczaje drogowe Boliwii

Jeżdżenie po Boliwii może być dość irytujące, z racji na niezbyt dogodne warunki drogowe. Boliwia może poszczycić się 43 000 kilometrów autostrad, z których zaledwie 2 000 posiada asfaltową nawierzchnię. Komfortu jazdy nie dodaje także brak barierek ogrodzeniowych, oświetlenia i innych środków zabezpieczających na autostradach.

Sygnalizacja nie jest zbyt rozwinięta. Jeżeli nasz samochód jest na gaz, to musimy się liczyć z tym, że na drogach międzymiastowych stacje LPG są rozsiane one z bardzo niską częstotliwością. Na drogach można spotkać tzw. – „trancas” – czyli punkty kontrolne policji, przed którymi lepiej zwolnić.

W większych miastach pokroju Santa Cruz, większość ulic odznacza się drogami o dobrej nawierzchni oraz posiada sygnalizację świetlną, jednak czym dalej będziemy oddalać się od centrum, tym częściej naszym oczom ukazywać będzie się widok nie asfaltowych i błotnistych dróg.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Meksyku?

W Boliwii wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tylko w przypadku, gdy prowadzimy własny samochód. Jeżeli natomiast korzystamy z usług wypożyczalni, wystarczający jest polski dokument. Wszelkich informacji o przepisach drogowych oraz formalnych wymaganiach względem kierowców można zaczerpnąć w siedzibie lokalnej drogówki – „Transito”.

Atrakcje

Le Paz to największe miasto Boliwii. Aglomeracja jest siedzibą władz państwowych i jednocześnie to centrum handlowe, przemysłowe i finansowe. Na Plaza Maurillo, głównym placu miasta, znajduje się m.in. katedra z 1835, Pałac Prezydencki, Budynek Zgromadzenia Narodowego, muzeum katedralne i Narodowe. Chacantaya to szczyt w północno-zachodniej części kotliny La Paz. Znajduje się tu najwyżej na świecie położona stacja narciarska (5430 m n.p.m.). Na granicy Peru i Boliwii znajduje się największe na świecie jezioro żeglowne na świecie – Titicaca, które wznosi się na wysokości 3810 m.n.p.m.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »