reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy obowiązują w Chile ?

Jakie przepisy obowiązują w Chile ?

W Chile – państwie Ameryki Łacińskiej, żąda się posiadania od kierowców międzynarodowego prawa jazdy. Zatłoczone i zakorkowane ulice Santiago stanowią przeciwwagę dla autostrad krajowych oraz głównej autostrady panamerykańskiej.

Aby wjechać na terytorium Chile, należy wylegitymować się ważnym paszportem. jeśli pobyt nie przekracza 90 dni, to wiza nie jest konieczna. Władze nie egzekwują posiadania biletu powrotnego, podczas lotu samolotem pobiera się opłatę lotniskową w wysokości 30 $. Przemierzając granicę Chile samochodem bezwzględnie zabrania się przewożenia przez granicę artykułów spożywczych w stanie surowym oraz nasion i roślin. 

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Pamiętajmy o deklaracji przewożonych produktów pochodzenia zwierzęcego, w razie braku zgłoszeniu któregoś z nich nakładane są bardzo wysokie kary, które nie podlegają apelacji. Swobodnie wwieść można sumę do 10 000 $, większe sumy również muszą podlegać deklaracji. Sprzęt o dużej wartości materialnej należy zadeklarować.

Przepisy drogowe

Kierowcy powinni posiadać zarówno międzynarodowe jak i krajowe prawo jazdy. Podróżowanie po kraju odbywa się bez ograniczeń. Główne ośrodki miejskie połączone są siecią nowoczesnych autostrad tj. Santiago – San Antonio, Santiago – Valparaiso i Viña del Mar. Podstawą transportu jest autostrada panamerykańska.

Obowiązkowa jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Niedozwolone jest palenie papierosów i rozmawianie przez komórkę w czasie jazdy. Ograniczenie prędkości na autostradach wynosi 120 km/h, na terenie zabudowanym – 70 km/h. Kontrole policyjne są dość częste, dlatego należy uważać na przekroczenia prędkości. Musimy również liczyć się z rutynowymi kontrolami, których celem jest weryfikowanie stanu technicznego pojazdów. Ulice i drogi są dobrze oznakowane, w głównych ośrodkach miejskich tj. Santiago musimy liczyć się z korkami ulicznymi.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kanadzie?

Najważniejsze ośrodki

Jednym z najważniejszych regionów kraju jest region Metropolitalny, w którym znajduje się stolica Santiago. Miasto założone zostało 12 lutego 1541 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivia nad rzeką Mapucho. Do najważniejszych zabytków miasta zaliczamy: kościół San Ignacio (XVI w.),
katedra (1745 r.), Casa Colorada. Ta ostatnia to siedziba gubernatora Chile i jej pierwszego prezydenta. Miasto słynie z licznych muzeów, teatrów i parków.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama