| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kirgistanie?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kirgistanie?

Może nie jeździmy często do Kirgistanu, jednak gdy już nadarzy się ku temu okazja, musimy znać ograniczenia wjazdowe oraz zwyczaje drogowe, które pomogą nam się rozeznać w atmosferze tego kraju.

Podstawowe informacje

Pobyt w Kirgistanie wymaga wyrobienia wizy na lotnisku międzynarodowym w Biszkeku lub placówkach dyplomatycznych w Mińsku lub Berlinie. Nie ma możliwości załatwienia formalności wizowych na granicy. W Polsce nie ma ambasady Kirgistanu.

W strefach przygranicznych wymagana jest specjalna przepustka. Organizują je biura podróży, u których wykupimy wycieczkę. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Sieć dróg poza Biszkekiem jest słabo rozwinięta. Poważnym zagrożeniem na drodze jest nierespektowanie przepisów przez kierowców, na przykład nieużywanie kierunkowskazów, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości itp. Zimą odradza się podróżowanie samochodem po Kirgistanie, ponieważ w rejonach górskich nawierzchnia jest oblodzona, a reszta dróg jest nieodśnieżona.

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Birmie?

Podczas odprawy celnej warto wypełnić deklarację określającą ilość wwożonych pieniędzy. Wydawana jest w dwóch egzemplarzach, jedną z nich należy zachować do kontroli. Musimy zachować do kontroli poświadczenia wymiany walut itp, ponieważ w przeciwnym razie możemy mieć kłopoty na granicy. Wśród urzędników celnych panuje wszechobecna korupcja. Zagrożenie przestępczością jest wysokie. Zdarzają się pobicia cudzoziemców i napady z bronią w ręku.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Indiach?  

Atrakcje turystyczne

Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Warto zobaczyć Issyk Kul – największe jezioro Kirgistanu. Jest to drugie największe na świecie jezioro górskie i piąte pod względem głębokości.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Fot. Fotolia
Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Fot. Fotolia

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Pazik

Doradca podatkowy Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »