| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kirgistanie?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kirgistanie?

Może nie jeździmy często do Kirgistanu, jednak gdy już nadarzy się ku temu okazja, musimy znać ograniczenia wjazdowe oraz zwyczaje drogowe, które pomogą nam się rozeznać w atmosferze tego kraju.

Podstawowe informacje

Pobyt w Kirgistanie wymaga wyrobienia wizy na lotnisku międzynarodowym w Biszkeku lub placówkach dyplomatycznych w Mińsku lub Berlinie. Nie ma możliwości załatwienia formalności wizowych na granicy. W Polsce nie ma ambasady Kirgistanu.

W strefach przygranicznych wymagana jest specjalna przepustka. Organizują je biura podróży, u których wykupimy wycieczkę. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Sieć dróg poza Biszkekiem jest słabo rozwinięta. Poważnym zagrożeniem na drodze jest nierespektowanie przepisów przez kierowców, na przykład nieużywanie kierunkowskazów, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie dozwolonej prędkości itp. Zimą odradza się podróżowanie samochodem po Kirgistanie, ponieważ w rejonach górskich nawierzchnia jest oblodzona, a reszta dróg jest nieodśnieżona.

Zobacz też: Jakie przepisy obowiązują w Birmie?

Podczas odprawy celnej warto wypełnić deklarację określającą ilość wwożonych pieniędzy. Wydawana jest w dwóch egzemplarzach, jedną z nich należy zachować do kontroli. Musimy zachować do kontroli poświadczenia wymiany walut itp, ponieważ w przeciwnym razie możemy mieć kłopoty na granicy. Wśród urzędników celnych panuje wszechobecna korupcja. Zagrożenie przestępczością jest wysokie. Zdarzają się pobicia cudzoziemców i napady z bronią w ręku.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Indiach?  

Atrakcje turystyczne

Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Warto zobaczyć Issyk Kul – największe jezioro Kirgistanu. Jest to drugie największe na świecie jezioro górskie i piąte pod względem głębokości.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Fot. Fotolia
Kirgistan położony jest w Azji Centralnej i graniczy z Kazachstanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Chinami. Najbardziej popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest Biszkek – stolica kraju. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »