reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w USA?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w USA?

Aby oddać się błogiej jeździe po wielopasmowych autostradach lub legendarnej drodze Route 66 należy posiadać wizę oraz międzynarodowe prawo jazdy. Ograniczenie prędkości oscyluje pomiędzy 55 a 75 mil/h , w zależności od stanu, po którym się poruszamy.

Podstawowe przepisy

Aby wjechać na terytorium USA należy posiadać wizę, którą można wyrobić na podstawie ważnego paszportu w Ambasadzie w Warszawie. Na granicy ostateczną decyzję o wpuszczeniu na terytorium USA wydaje urzędnik kontroli granicznej (Customs and Border Protection). Odmowa wjazdu może być spowodowana naruszeniem przepisów imigracyjnych bądź uznaniem celu wyjazdu za sprzeczny z deklarowanym.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tunezji?

Każdy stan posiada odmienne przepisy drogowe. Ograniczenie prędkości oscyluje pomiędzy 55 a 75 mil/h - czyli od 88 do 120 km/h. Pamiętajmy, że nie należy opuszczać pojazdu bez zezwolenia policjanta. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zwykle oznacza aresztowanie. Wymagane jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Równocześnie należy mieć krajowy dokument przetłumaczony na język angielski. Przekroczenie prędkości o 5 mil/h jest jeszcze dopuszczalne w oczach policjantów, 10 mil/h to już wystarczający pretekst, aby dostać mandat. Mandaty w zależności od stanu oraz rodzaju wykroczenia wynoszą od 20 do kilkuset $.

W USA wiele jest dróg wielopasmowych, na których możemy poruszać się dowolnym pasem. Przeważnie dozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony, tylko na niektórych autostradach znaki „Keep right unless passing” i „slower traffic keep right” nakazują trzymania się prawego pasa. Nie zawsze kierowcy używają kierunkowskazów, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu. Występują znaki stopu „4 – way Stop” lub „3- way Stop” itp. Jeśli na skrzyżowaniu zatrzymały się dwa samochody lub więcej, wówczas pierwszeństwo ma ten, który zatrzymał się jako pierwszy lub ten który jest po prawej stronie.

Wszelkie próby przekupstwa policjantów kończą się wysokim mandatem lub karą aresztu. W niektórych stanach autostop jest zakazany i ogólnie uważany za niebezpieczny, ze względu na wysoką przestępczość. Wjeżdżanie na sąsiedni pas ruchu poprzez zajechanie drogi jest normalnym zwyczajem panującym w USA.

Atrakcje


USA to 50 stanów – w każdym z nich spotkamy atrakcje o najprzeróżniejszym charakterze. Najważniejsze miasta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej to Nowy York z mieszczącym się w nim Rockefeller Center, Central Park czy Times Square, Waszyngton z Capitolem i mauzoleum Lincolna, Chicago, w którym znajduje się Instytut Sztuki Michigan Avenue. Rozrywkową stolicą USA i zachodniego wybrzeża jest Los Angeles - ojczyzna Hollywood, Uniwersal Studios, Bulwaru Zachodzącego Słońca i setek luksusowych hoteli oraz kasyn. W San Francisco ujrzymy Golden Gate Bridge, Russian Hill czy Chinatown. Stolicą światowego hazardu jest Las Vegas, które stanowi mekkę dla hazardzistów szukających szczęścia w kasynach. 

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Portugalii?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama