reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Armenii?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Armenii?

U stóp Małego Kaukazu, przy granicy z Gruzją i Azerbejdżanem, rozciąga się kraj ze stolicą w Erewanie. Na jego teren można dostać się samochodem przez granicę z Azerbejdżanem. Jeśli będziemy chcieli udać się do Republiki Górskiego Karabachu, to musimy zdawać sobie sprawę, że nie zostaniemy wpuszczeni na teren Azerbejdżanu z pieczątką wizową tej enklawy.

Bez względu czy wybieramy się do Armenii na urlop czy przejeżdżamy tranzytem, do przekroczenia granicy potrzebna jest nam wiza. Można ją wyrobić za cenę 50 $ w Ambasadzie Armenii w Warszawie, na lotnisku w Erewanie lub na granicy z Gruzją lub Iranem. Musimy pamiętać, że przejścia graniczne z Turcją i Iranem są zamknięte. Wiza zezwala na legalne przebywanie na terytorium Armenii przez 21 dni. Jeśli zechcemy pozostać dłużej w tym kraju, przedłużenia możemy dokonać w Oddziale Wiz i Rejestracji Cudzoziemców (OWIR) w Erewanie.

Przepisy drogowe

Armenia wymaga od obcokrajowców posiadania międzynarodowego prawa jazdy. Na drogach należy zachować szczególną ostrożność z racji niestosowania się do przepisów przez lokalnych kierowców. Częste kontrole policyjne mogą stać się zmorą naszej wycieczki objazdowej po kaukaskim kraju i powodem naginania obowiązujących przepisów przez funkcjonariuszy. Powodem tego jest płacenie częstych i nie zawsze uzasadnionych mandatów.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Drogi są w miarę dobrym stanie, nie licząc sieci dróg lokalnych, na których normą jest brak oznakowania i słaby stan techniczny. Tak jak w Kazachstanie czy Mongolii, realnym zagrożeniem jest bydło przechadzające po drogach. Baza noclegowa jest bardzo słabo rozwinięta, jednak ceny pokoi w obliczu marnej konkurencji, dość wygórowane. Koszt pokoju za dobę to wydatek od 50-100 $. Republika Górskiego Karabachu jest przedmiotem sporu między Armenią a Azerbejdżanem i do przekroczenia granicy potrzebna nam będzie wiza.

Co warto zobaczyć ?

Armenia to kraina położona u stóp Małego Kaukazu, której większą powierzchnię zajmuje jezioro Sewan. Jest to jedno z najwyżej położonych jezior na Kaukazie (1916 m.n.p.m.). Na jego północno-zachodnim brzegu, koło miasta Sewan, znajduje się słynny klasztor Sewanawank. Państwo graniczy z Gruzją, Azerbejdżanem, Iranem i Turcją. W Erewanie warto zobaczyć m.in. Muzeum Ludobójstwa, Narodową Galerię Sztuki, Państwowe Muzeum Historii Armenii itp.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Serbii?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Bez względu czy wybieramy się do Armenii na urlop czy przejeżdżamy tranzytem, do przekroczenia granicy potrzebna jest nam wiza; fot. Newspress
Bez względu czy wybieramy się do Armenii na urlop czy przejeżdżamy tranzytem, do przekroczenia granicy potrzebna jest nam wiza; fot. Newspress

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Artowicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama