reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Botswana

 

Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy na przejazd i pobyt. Wizy pobytowe i tranzytowe mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Botswany za granicą (Bruksela, tel. 00322 7352070; Genewa, tel. 004122 9061060). Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego lub tranzytowego oraz środków pieniężnych wystarczających na pokrycie kosztów pobytu. Minimalna kwota na dzień pobytu nie jest określona.

Nie ma limitów przy przewozie obcych środków płatniczych. Swobodnie można wywieźć pieniądze do kwoty zadeklarowanej przy wjeździe. Czeki podróżne i karty kredytowe są powszechnie akceptowane.

Nie ma obowiązku meldunkowego.

W Botswanie nie ma agenta polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Wskazane jest wykupienie ubezpieczeń osobowych w renomowanych firmach.

Szczepienia nie są obowiązkowe, ale osoby przybywające z terenów i krajów, w których panuje żółta febra, powinny przedstawić dowód szczepienia. Od listopada do maja w północnej części kraju występują zachorowania na malarię, w związku z czym zalecane jest zasięgnięcie porady lekarskiej przed wyjazdem. Odnotowuje się bardzo wysoką zachorowalność na AIDS, przypadki zachorowań na bilharcjozę (bardzo niebezpieczna choroba, atakująca m.in. nerki i przewód pokarmowy) oraz śpiączkę. Dostęp do opieki medycznej o standardzie europejskim jest możliwy tylko w Gaborone i głównych ośrodkach turystycznych. Cena wizyty w gabinecie prywatnym wynosi ok. 40 USD, doba pobytu w szpitalu kosztuje ok. 200 USD.

Krajowe prawo jazdy ważne jest do 180 dni. Obowiązkowe jest poświadczone tłumaczenie prawa jazdy na język angielski. Zaleca się jednak posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Obowiązuje ruch lewostronny.

Nie ma ograniczeń.

  • W bankach i kantorach dokonuje się wymiany w obie strony bez ograniczeń.
  • Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Botswana podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Pretorii (RPA).

Stolica: Gaborone
Waluta: pula (P), 1 P = 100 thebe;
1 USD = 5,93 P
Język urzędowy: angielski
Inne języki: setswana

źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników69.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama