reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Sri Lanka


 

W związku z niestabilnym stanem bezpieczeństwa w Demokratyczno-Socjalistycznej Republice Sri Lanki Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim daleko idącą ostrożność przy podróżach do tego państwa oraz ścisłe stosowanie się do zaleceń służb porządkowych i organizatorów pobytów turystycznych. MSZ zaleca szczególnie powstrzymanie się od wyjazdów w północno-wschodnie regiony kraju.

Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza. Jest ona wydawana przez Ambasadę Sri Lanki w Warszawie. Okres ważności wizy można przedłużyć w miejscowych biurach imigracyjnych. Dokumenty wymagane od ubiegających się o wizę turystyczną to paszport, jedna aplikacja i 2 zdjęcia. Wizę turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można uzyskać na lotnisku w Kolombo. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum rok. Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Obowiązujące przepisy celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.

Przemyt i posiadanie narkotyków podlegają wysokim karom (do kary śmierci włącznie).

Nie ma obowiązku meldunkowego.

Wskazane jest wykupienie ubezpieczenia osobowego. Ubezpieczenie komunikacyjne miejscowych towarzystw ubezpieczeniowych jest obowiązkowe. Polisy polskich firm nie są uznawane.

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zaleca się zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. Koszt dziennego pobytu w szpitalu publicznym wynosi ok. 30 USD. Opłata ta nie uwzględnia kosztów usługi lekarskiej i podanych lekarstw.

Kierowcy muszą legitymować się międzynarodowym prawem jazdy.

Oficjalnie nie ma ograniczeń, odradza się jednak podróże do północno-wschodnich regionów, gdzie toczą się walki z separatystami tamilskimi.

  • Opuszczając wyspę, można wymienić walutę pod warunkiem okazania kwitu poprzedniej wymiany. Wymiany walut można dokonać w oficjalnych punktach wymiany, po okazaniu paszportu.
  • W większych miastach i ośrodkach turystycznych działają specjalne komórki policji do udzielania pomocy turystom.

Stolica: Kolombo
Waluta:rupia lankijska (LKR), 1 LKR = 100 centów;
Języki urzędowe: syngaleski, tamilski
Inne języki: angielski

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama