| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Tonga

 

Wiza, przepisy wjazdowe

Wymagane jest uzyskanie wizy przed wjazdem. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwie Tonga w Londynie:Tonga High Commission, 36 Molyneux Street, London W1H 6AB, tel. 004420/7724 5828, fax: 004420/77239074 lub w Konsulacie Honorowym Tonga w Sydney, 158 Pacific Highway, North Sydney 2059, tel. 00612/9929 8794, fax 00612/9929 6778. Należy przedstawić bilet powrotny i dowód posiadania wystarczającej ilości środków finansowych na pobyt. Bliższe informacje można uzyskać w sekcji wizowej MSZ Tonga: e-mail: visatonga@yahoo.com. PRZEPISY PRAWNE. Niezwykle surowo karane są wszelkie przestępstwa związane z narkotykami. Wysokie kary więzienia grożą za homoseksualizm. Zaleca się noszenie skromnego stroju, aby nie obrazić uczuć religijnych. Chodzenie po ulicy w niekompletnym ubraniu jest wykroczeniem.

Ubezpieczenie

Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia zdrowotnego, uwzględniającego koszty transportu do kraju w razie wypadków losowych.

Szczepienia, służba zdrowia

Występuje żółtaczka typu A, zagrożenie infekcjami bakteryjnymi. Od osób (powyżej 1. roku życia), które przed przyjazdem do Tonga przebywały w regionie dotkniętym żółtą febrą i cholerą, wymaga się zaświadczenia
o szczepieniach przeciwko tym chorobom. Należy stale używać repellentów (uciążliwe komary). Opieka zdrowotna jest na bardzo niskim poziomie, brak nawet lekarstw. Poza stolicą i Neiafu nie ma ośrodków opieki medycznej; poważniejsze przypadki wymagają przetransportowania za granicę.

Informacje dla kierowców

Obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są wąskie i złej jakości, dlatego zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku. Mandaty za przekraczanie szybkości egzekwowane są na miejscu. Można wynająć samochód.

Podróżowanie po kraju

Osoby planujące podróż, szczególnie drogą morską, winny zasięgnąć informacji na temat warunków pogodowych w Meteorological Office, tel. 23401. Podróżowanie od października do kwietnia może być utrudnione ze względu na występowanie w tym okresie tajfunów tropikalnych. Z uwagi na bardzo dużą nieregularność i ograniczenia liczby przelotów zaleca się korzystanie z linii lotniczych między wyspami tylko w najbardziej koniecznych sytuacjach.

Przydatne informacje:

• Kraj leży w tropikalnomonsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występowania trzęsień ziemi i tsunami.

• Dodatkowe informacje uzyskać można na stronach internetowych: www.tongaonline.com, www.vacations.tvb.gov.to.

Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z Tonga. Najbliższy polski urząd konsularny znajduje się w Sydney (Australia).

Stolica: Naku’alofa
Waluta: pa’anga (TOP); 1 TOP = 100 seniti
Języki urzędowe: tongijski, angielski

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »