reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Od obywateli polskich wymagana jest wiza pobytowa, którą otrzymuje się na 30 dni, lub tranzytowa – na 7 dni. Wiza jednorazowa kosztuje 30 USD, wielokrotna na 6 miesięcy – 80 USD. Wizę można otrzymać na lotnisku w Entebbe w pobliżu Kampali lub na każdym innym przejściu granicznym. Do aplikacji wizowej należy dołączyć dokumenty informujące o celu pobytu i 2 fotografie.

Za posiadanie i używanie narkotyków oraz handel nimi grożą kary wieloletniego więzienia i wysokie kary pieniężne.

Przed wyjazdem do Ugandy zaleca się szczepienia ochronne przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby oraz żółtej febrze. Poziom opieki medycznej znacznie odbiega od standardów europejskich, nawet w stolicy kraju. Na prowincji oferowane są jedynie podstawowe usługi medyczne. Za usługi medyczne cudzoziemcy płacą gotówką. Koszt wizyty lekarskiej to wydatek ok. 20 USD. Dzień pobytu w szpitalu kosztuje 70–100 USD. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Obowiązuje ruch lewostronny. Podróż po Ugandzie podejmowana jest na własne ryzyko. Od kilku lat władze bezskutecznie próbują podjąć działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa turystom podczas zwiedzania parków narodowych znajdujących się na pograniczu z Demokratyczną Republiką Konga, Ruandą i Sudanem. Szczególnie niebezpiecznym regionem jest północno-wschodnia Uganda, zamieszkana przez znane z bandyckich napadów, uzbrojone plemię Karamoja, gdzie od lat trwa rebelia Lord’s Resistance Army (LRA). Nie poleca się podróży do parku narodowego Mgahinga położonego w pobliżu granicy kongijskoruandyjskiej. Odradza się również zwiedzanie Murchison Falls National Park. Jedynym parkiem narodowym otwartym przez władze Ugandy dla turystów zagranicznych jest Rwenzori National Park – zalecane jest zwiedzanie go w towarzystwie uzbrojonych strażników. W celu uzyskania bardziej szczegółowej i aktualnej informacji nt. podróżowania po Ugandzie można kontaktować się Ugandyjską Izbą Turystyczną, IPS Building, Parliamentary Avenue, Kampala, Uganda, tel. (256 41) 242196/7, lub skorzystać ze strony internetowej: http://ugandaweb.com/.

Bardzo niebezpieczne jest podróżowanie po zmroku i nocą ze względu na fatalny stan dróg oraz duże ryzyko napadów bandyckich. Ze względu na częste kradzieże zaleca się turystom szczególną ostrożność w restauracjach, w barach, na rynkach. Do powszechnych zjawisk należy okradanie turystów w autobusach i lokalnych minibusach, tzw. matatu. Często też zdarzają się kradzieże samochodów z użyciem broni palnej. W takich przypadkach nie należy stawiać oporu napastnikom. Okradane są też samochody na parkingach i podczas postoju w korkach ulicznych. Podróżujących publicznymi środkami transportu przestrzega się przed przyjmowaniem jedzenia i napojów od nieznajomych. Żywność taka może zawierać środki odurzające i narkotyki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama