| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Podróż samochodem do Chorwacji

Podróż samochodem do Chorwacji

Wyjazdem samochodem do Chorwacji warto dobrze zorganizować. Znajomość najlepszych dróg dojazdowych i opłat drogowych pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.

Ograniczenia prędkości w Chorwacji

Chorwacja to piękny i różnorodny kraj, dlatego zamiast spędzać czas w jednej miejscowości, wylegując się na plaży, warto zorganizować sobie wycieczkę objazdową. Dla amatorów takiego zwiedzania przedstawiamy ograniczenia prędkości na poszczególnych drogach:

Wymagane ubezpieczenia w trakcie podróży zagranicznej

Znane polskie przysłowie mówi, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, a to właśnie przezorność powinna cechować każdego turystę. W obcym kraju mogą obowiązywać inne zasady i stawki niż w Polsce, dlatego lepiej być przygotowanym na konfrontację z nimi. Wybierając się na wakacje, nie można zapomnieć
o ubezpieczeniu turystycznym. Zmotoryzowany turysta, spędzający wakacje w Chorwacji, musi posiadać dodatkowo ubezpieczenie OC ze swojego ojczystego kraju.

Długie trasy po krajach europejskich są próbą dla naszych aut. Ryzyko awarii jest większe w bardzo wysokich temperaturach, a takie panują w Chorwacji latem. W takich sytuacjach na ratunek spieszy assistance, chroniące przed awariami auta – Oprócz braku konieczności zmagania się z barierą językową i poszukiwania na własną rękę pomocy drogowej, assistance pozwoli również na znaczną oszczędność pieniędzy w razie awarii lub wypadku. Wezwanie pomocy drogowej za granicą może nas słono kosztować, nawet 150 Euro za najkrótsze holowanie, a mając pakiet assistance taka pomoc jest bezpłatna po skontaktowaniu się Centrum Zgłoszeniowym. Jak wynika z naszego doświadczenia, Polacy coraz chętniej zabezpieczają się przed  awaryjnymi sytuacjami wykupując pakiet assistance drogowego – mówi Jacek Pobłocki, Dyrektor Marketingu i Rozwoju firmy Starter, oferującej usługi assistance na terenie Polski i Europy.

W razie awarii mechanicy naprawią auto na drodze, odholują do warsztatu, a dodatkowo w droższych wariantach ubezpieczenie pokryje koszt samochodu zastępczego lub hotelu.

Przepisy drogowe w Chorwacji

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając się samochodem do Chorwacji? Przede wszystkim należy zadbać o wymagane wyposażenie auta. Podana lista zapewni nam spokój we wszystkich mijanych po drodze krajach:

- pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach,

- apteczka,

- trójkąt ostrzegawczy lub dwa, jeśli podróżujemy z przyczepą,

- zapasowy komplet żarówek,

- gaśnica,

- kamizelki odblaskowe dla kierowcy i pasażerów.

W Chorwacji dopuszcza się dla kierowcy 0,5 promila zawartości alkoholu we krwi. Dla osób do 24 roku życia – 0 promila.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

opłaty winiety Austria
opłaty winiety Austria

opłaty winiety Czechy
opłaty winiety Czechy

dopuszczalna prędkość Chorwacja
dopuszczalna prędkość Chorwacja

opłaty winiety Słowenia
opłaty winiety Słowenia

opłaty winiety Słowacja
opłaty winiety Słowacja

opłaty winiety Węgry
opłaty winiety Węgry

droga ekspresowa autostrada Fot. Fotolia
droga ekspresowa autostrada Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »