REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podróż z pupilem

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Zaplanowałeś wyjazd wakacyjny ze swoim zwierzakiem? Sprawdź zasady przewożenia swojego czworonożnego przyjaciela w różnych środkach lokomocji. W niektórych przypadkach będziesz musiał zrezygnować ze wspólnych wojaży – bowiem nie każdy przewoźnik zezwala na podróż ze zwierzakiem.

Podróż samolotem

REKLAMA

Aby móc podróżować samolotem z psem, kotem lub fretką, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • Nie każde linie lotnicze dopuszczają przewożenie zwierząt. Nie zgadzają się na to np. linie lotnicze Easy Jet oraz Wizz Air;
  • Przewóz swojego czworonożnego przyjaciela musimy zgłosić podczas dokonywania rezerwacji. Musisz to zrobić ponieważ liczba przewożonych na pokładzie zwierząt jest ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy;
  • Każde zwierze, z wyjątkiem psów przewodników, musi być przewożone w specjalnej klatce. Pomyśl wcześniej o jej zakupie, aby zwierzę oswoiło się z nią. Dostosuj ją do wagi i wymiarów swojego pupila;
  • Pamiętaj, że cena przewozu zwierzaka zależy od jego wagi oraz ciężaru klatki;
  • Zwierzęta przewożone są w kabinie ( tu jednak istnieje ograniczenie wagowe – sprawdź limit u swojego przewoźnika), albo w bagażniku samolotu – dowiedz się szczegółów podczas rezerwacji;
  • Możesz skorzystać z usług specjalnych przewoźników, którzy zajmują się przewozem samolotowym zwierząt;
  • Pamiętaj, że każda podróż, a zwłaszcza taka, kiedy zwierzę nie widzi swojego właściciela jest dla niego wielkim stresem. Pomyśl wcześniej, konsultując to z weterynarzem, o środkach uspakajających dla swojego pupila.

Przewóz autokarem

W tym przypadku nie ma ogólnych zasad przewożenia zwierząt. Musisz pytać u każdego przewoźnika z osoba. Warto podzwonić po kilku firmach, ponieważ zasady przewożenia czworonogów oraz ceny usług bywają bardzo różne. Postaraj się wybrać opcję najmniej uciążliwą dla Twojego pupila.

Przewożenie pociągiem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli natomiast planujesz przewozić swojego pupila pociągiem pamiętaj, że nie wystarczy kupić mu bilet, musisz zapytać o zgodę innych pasażerów. Nie potrzebujemy natomiast zgody w przypadku podróżowania z psem przewodnikiem.

Wymagana jest również aktualna książeczka zdrowia, a w przypadku podróży za granicę inne niezbędne dokumenty (o czym niżej). Jeśli jedziesz z psem pamiętaj o założeniu mu kagańca i zapięciu smyczy. Koty i fretki natomiast powinieneś przewozić w specjalnych klatkach lub koszach. Pamiętaj również, że zwierzę nie może zajmować miejsc siedzących.

Zobacz też: Samochodem na weekend: region Bystrzycy Kłodzkiej

W przypadku gdyby pasażerowie nie zgodzili się jechać w jednym przedziale ze zwierzęciem – konduktor powinien nam pomóc zaleźć inny przedział. Natomiast w sytuacji, kiedy nasz pupil jest agresywny lub wyraźnie zakłóca podróż innym podróżnym konduktor ma prawo poprosić nas o opuszczenie pociągu na pierwszym najbliższym przystanku. Podróż z psem dopuszczona jest tylko w obecności osoby dorosłej. Ponadto istnieje ograniczenie, że jedna osoba dorosła może przewozić tylko jedno zwierzę.

Dokumenty niezbędne za granicą

Jeśli podróżujesz do jednego z krajów europejskich wyrób swojemu pupilowi europejski paszport dla zwierząt. Dowiedz się również szczegółowych informacji dotyczących warunków wwożenia psów, kotów i fretek na teren państwa, do którego jedziesz, a także w którym się przesiadasz. Informacji tych zobowiązany jest udzielać Główny Inspektorat Weterynarii. Przykładowo podróżując do Anglii oprócz aktualnych szczepień, zwierzę musi posiadać aktualne wyniki testów na poziom przeciwciał.

Zobacz też: Miniaturowy Londyn – czyli podróż samochodem na Gibraltar

Jeśli wybieramy się w daleką podróż – zastanówmy się, czy towarzystwo naszego pupila jest niezbędne. Czasem nie warto stresować psa, bo sama podróż jest dla niego gorszym przeżyciem niż rozstanie z właścicielem. Zastanówmy się także, czy na wyjeździe będziemy mieli odpowiednio dużo czasu dla niego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA