| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Hiszpania

Zamiast aromatu olejku kokosowego i Sangrii, dolatującego z sąsiednich, plażowych leżanek, wdychają korzenny zapach górskich ziół, rozkoszują się wiejską idyllą, wędrują lasami pełnymi dębów korkowych, obserwują orły i sępy. Postępując zgodnie z mottem »odkrywać Hiszpanię na nowo«, miejscowi jak i zagraniczni turyści coraz częściej odrywają się od kąpielisk, dryfując w kierunku soczyście zielonych dolin i górskich zboczy. Hiszpania ma bowiem wiele twarzy.

Ponad 50 milionów odwiedzających rocznie to już nie przypadek, znajdują oni tysiące celów i setki powodów, aby pojechać do Hiszpanii, aby potem z entuzjazmem wracać tu znowu i znowu. España jest symbolem fascynującej kultury i krajobrazów, dzikich fiest i swobodnego życia z tradycjami wieczornych wypraw na miasto i tapa (małych przekąsek, podawanych w barach do przykrywanych talerzykiem napojów).

Powrót do natury

Obojętne czy jest to Andaluzja, Galicia czy Nawarra: powrót do natury jest absolutnie trendy. Modne stały się również ferie w siodle, hotele termalne płyną na fali wellness. Ponadto prężnie rozwija się turystyka przygodowa, z wyprawami do grot i canyoningiem, co daje uczestnikom możliwość prawdziwie pionierskich przeżyć, bowiem zwiedzane miejsca nie są jeszcze tak znane, jak te w innych częściach Europy.

Do szeregu nowych i ponownych odkryć, jakich możemy dokonywać w Hiszpanii, należy również zagłębienie się w atmosferę średniowiecza: wycieczka na górę Jakuba, Camino de Santiago, do grobu Apostoła Jakuba w galicijskim Santiago de Compostela. Od przełęczy pirenejskich Ibañeta i Somport droga prowadzi przez około 800 km w kierunku zachodnim, mijając liczne klasztory, kościoły i warowne zamki. Do najbardziej imponujących miejsc zaliczane są gotyckie katedry w Burgos i w León, a schroniska dla pątników oferują noclegi pieszym turystom i rowerzystom.

Słońce i wino, czyli dobre jedzenie i samopoczucie

Stres jest tu dla wielu obcym słowem, i nigdzie nie zaniedbuje się dobrego traktowania żołądka. Ludzie pozostawiają sobie dostatecznie wiele czasu na pielęgnowanie cielesnych uciech, na wyprawy do barów i restauracji w poszukiwaniu smakołyków, obejmujące także rozkoszowanie się winem.

W Rioja i w regionie Duerogebiet dojrzewają wspaniałe czerwone wina najlepszego gatunku, Galicia znana jest ze swych białych win Albariños a andaluzyjski Jerez de la Frontera ze swych różnorodnych sherry i brandy. Również inne sprawy są w Hiszpanii w porządku, nie tylko jedzenie i picie. Na południowych obszarach kraju odnotowuje się ponad 300 słonecznych dni w roku.

Odkrywanie Españy

Na wybrzeżach Morza Śródziemnego znajdziemy to, czego szukamy. Torremolinos, Benidorm i Lloret del Mar zaliczane są do niezniszczalnych klasyków letniej rozrywki i pękają w szwach od niezliczonych muzycznych barów, dyskotek i letniego highlife-u.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

ZdjęciaNiedokończona katedra Sagrada Familia w Barcelonie
Niedokończona katedra Sagrada Familia w Barcelonie

Nowoczesny Madryd - starożytna, egipska świątynia
Nowoczesny Madryd - starożytna, egipska świątynia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Wieczorek

Adwokat, autorka bloga DEWELOPERSKI.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »