reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Jak spędzić weekend w Sochaczewie?

Jak spędzić weekend w Sochaczewie?

Przedstawiamy propozycję spędzenia weekendu w Sochaczewie, położonym w województwie mazowieckim. Zwiedzimy w nim Muzeum Kolei Wąskotorowej, będziemy mogli udać się do pobliskiej Żelazowej Woli, rodzinnego miasta Fryderyka Chopina. W otoczeniu Puszczy Kampinoskiej skorzystamy z dobrodziejstw licznych ośrodków agroturystycznych.

Sochaczew oddalony jest zaledwie 54 kilometry od Warszawy. Wiedzie do niego Droga Krajowa nr 2/ E30. Dojazd nie powinien zająć więcej niż godzinę, chyba że zostanie opóźniony przez korki uliczne.

Z Gdańska do Sochaczewa prowadzi autostrada A1, którą dostaniemy się na miejsce w niespełna 5 godzin.

W Sochaczewie zatrzymajmy się w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Ekspozycja gromadzi największy zbiór wąskotorowych pojazdów szynowych w Polsce. Zalicza się do niego 100 parowozów, lokomotywy spalinowe i elektryczne. W planie zwiedzania nie zabraknie również drezyn i wagonów. Rekomendujemy skorzystanie z wycieczki kolejką wąskotorową, prowadzącej z Sochaczewa do Wilcz Tułowskich i z powrotem (18 km w jedną stronę). W programie 6-godzinnej wycieczki jest m.in. spacer z przewodnikiem po puszczy i ognisko.

Zobacz też: Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Atrakcja dostępna jest od maja do października w każdą sobotę o 9.00. Koszty wycieczki:  20 zł bilet normalny, 16 zł bilet ulgowy.

Muzeum można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-15.00. Za bilet normalny do muzeum zapłacimy 6 zł, ulgowy dostępny jest w cenie 4 zł.

www.mkw.e-sochaczew.pl

Zobacz też: Porzecze – osada z charakterem

Jeżeli wybierzemy się 17 km od Sochaczewa, to w miejscowości Brochów, rokrocznie odbywa się inscenizacja największej bitwy kampanii wrześniowej. Przed ta wyprawa warto zwiedzić Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, które znajduje się w klasycystycznym ratuszu w Sochaczewie. Ekspozycja przedstawia przebieg bitwy, do której doszło w dniach od 9-19 września 1939. Muzeum zaprasza w środy i piątki w godz. 10.00-15.00, w pozostałe dni w godz. 10.00-16.00 (w poniedziałki nieczynne).

Gołębiowscy Lidia i Tadeusz, Pasikonie 16, 05-085 Kampinos, tel/fax. (0 22) 725 06 27. Gospodarstwo położone na uboczu, z dala od uciążliwych szlaków komunikacyjnych. Cena za pokój wynosi 40 zł. W ofercie gastronomicznej obiektu dostępny tylko obiad, w cenie 17 złotych.

Konecka Joanna, „Otulina”, Kirsztajnów 1, 05-085 Kampinos, tel. 501-725-747
e-mail: joak@vp.pl http://www.otulina.com. Gospodarstwo położone na samym skraju Puszczy Kampinoskiej, urokliwe i niepowtarzalne, oddalone jedynie 10 kilometrów od Sochaczewa. Z Kirsztajnowa blisko jest także do Żelazowej Woli (6 km).

Kwiatkowska Halina, Strzyżew 2, 05-085 Kampinos, tel. (0 22) 725 06 19. Gospodarstwo położone w niewielkiej odległości od rzeki Utraty, w pobliżu m.in. Puszcza Kampinoska, Żelazowa Wola, Niepokalanów. Możliwość uczestniczenia w pracach gospodarskich w polu i zagrodzie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gąsecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama