reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Sulęczyno – Szymbark – Bródnica Górna - poradnik

Samochodem na weekend: Sulęczyno – Szymbark – Bródnica Górna - poradnik

Trasa uwydatnia piękno Szwajcarii Kaszubskiej. Na trasie wycieczki znajdują się liczne pomniki przyrody, „Brodnicki kamień” oraz jeziora: Raduńskie i Brodno Wielkie. Odwiedzimy „CEPR” w Szymbarku ze stołem Noblisty oraz najdłuższą deską świata – obiektami wypisanymi na listę rekordów Guinnessa. Wycieczkę zakończymy w Brodnicy Górnej, gdzie każdego roku odbywa się festiwal truskawek.

Z Sulęczyna kierujemy się na wschód drogą 228 na Stężycę, Szymbark, Brodnicę Górną. Odległość trasy wynosi 35 km. Przy szosie do Sulęczyna znajduje się "Brodnicki kamień" – głaz narzutowy o obwodzie: 11,2 m i wysokość 2,15m. Jest to cenny pomnik przyrody znajdujący się w regionie. Następnie udajemy się do Szymbarku, zlokalizowanego w powiecie kartuskim. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu będziemy mogli eksplorować m.in. Dom Sybiraka, Dwór Salino czy też najdłuższą deskę świata, wpisaną do księgi rekordów Guinnessa. Centrum otwarte jest w okresie od 1 listopada do 31 marca w dni powszednie od 9.00 do 17.00, w weekendy od 10.00 do 17.00. Od 1 kwietnia do 31 października możemy je odwiedzić od 9.00 do 19.00 w tygodniu, natomiast w niedzielę i święta od 10.00 do 19.0. Ze znajdującej się w Bródnicy Górnej platformy widokowej można napawać się panoramą Szwajcarii Kaszubskiej. W pobliżu ulokowany jest amfiteatr, który od lat wyznacza naturalne tło dla festiwalu truskawek.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Akwedukty Puszczy Rominckiej

Na przełomie lipca i sierpnia nieprzerwanie od 30 lat odbywa się Truskawkobranie. Jest to impreza organizowana w formie festynu, której celem jest promocja tych owoców. Tereny znajdujące się przy Złotej Górze charakteryzują się dużą ilością pól uprawnych, wypełnionych truskawkami. Odwiedzając Truskawkobranie będziemy mogli konsumować owocowe produkty z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych. Ponadto prezentowany jest tam dorobek kultury kaszubskiej - amatorskiej i profesjonalnej. Oprócz degustacji naturalnych dżemów, wystawianych przez regionalnych producentów, weźmiemy udział w występach artystycznych, konkursach, zawodach wędkarskich. Podczas festynu można zapoznać się z kaszubskimi rękodziełami ludowymi czy też doświadczyć przejażdżki tramwajem konnym.

Impreza przewiduje także konkursy na najlepsze ciasto truskawkowe czy też największą truskawkę. W szranki stają również poeci, którzy recytują fraszki, o tematyce związanej z duchem festiwalu. Imprezę od lat uatrakcyjniają sylwetki znanych osób. Na scenie festiwalu wystąpili m.in.: Szwagierkolaska, Bajm, Jerzy Kryszak, Zbigniew Wodecki, Shakin Dudi, Krzysztof Krawczyk, Lombard, Krystyna Giżowska, Perfect, Lady Pank, DAAB, Hej, Anita Lipnicka & John Porter czy Rico Sanchez & Gipsy Kings.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Most w Kruklankach

Z Gdańska drogą krajową nr 7 a następnie trasą 228. Na miejsce dojedziemy w 1 godzinę 15 minut. Z Opola przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin, Inowrocław , Bydgoszcz trasą nr 25. Trasa możliwa jest do pokonania w czasie 8 godzin.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mercedes SLK, fot. Mercedes
Mercedes SLK, fot. Mercedes

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Bogusz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama