REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samochodem na weekend: Sulęczyno – Szymbark – Bródnica Górna - poradnik

Kajetan Puszek
Mercedes SLK, fot. Mercedes
Mercedes SLK, fot. Mercedes

REKLAMA

REKLAMA

Trasa uwydatnia piękno Szwajcarii Kaszubskiej. Na trasie wycieczki znajdują się liczne pomniki przyrody, „Brodnicki kamień” oraz jeziora: Raduńskie i Brodno Wielkie. Odwiedzimy „CEPR” w Szymbarku ze stołem Noblisty oraz najdłuższą deską świata – obiektami wypisanymi na listę rekordów Guinnessa. Wycieczkę zakończymy w Brodnicy Górnej, gdzie każdego roku odbywa się festiwal truskawek.

Przebieg trasy

REKLAMA

Z Sulęczyna kierujemy się na wschód drogą 228 na Stężycę, Szymbark, Brodnicę Górną. Odległość trasy wynosi 35 km. Przy szosie do Sulęczyna znajduje się "Brodnicki kamień" – głaz narzutowy o obwodzie: 11,2 m i wysokość 2,15m. Jest to cenny pomnik przyrody znajdujący się w regionie. Następnie udajemy się do Szymbarku, zlokalizowanego w powiecie kartuskim. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu będziemy mogli eksplorować m.in. Dom Sybiraka, Dwór Salino czy też najdłuższą deskę świata, wpisaną do księgi rekordów Guinnessa. Centrum otwarte jest w okresie od 1 listopada do 31 marca w dni powszednie od 9.00 do 17.00, w weekendy od 10.00 do 17.00. Od 1 kwietnia do 31 października możemy je odwiedzić od 9.00 do 19.00 w tygodniu, natomiast w niedzielę i święta od 10.00 do 19.0. Ze znajdującej się w Bródnicy Górnej platformy widokowej można napawać się panoramą Szwajcarii Kaszubskiej. W pobliżu ulokowany jest amfiteatr, który od lat wyznacza naturalne tło dla festiwalu truskawek.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Akwedukty Puszczy Rominckiej

Truskawkobranie

REKLAMA

Na przełomie lipca i sierpnia nieprzerwanie od 30 lat odbywa się Truskawkobranie. Jest to impreza organizowana w formie festynu, której celem jest promocja tych owoców. Tereny znajdujące się przy Złotej Górze charakteryzują się dużą ilością pól uprawnych, wypełnionych truskawkami. Odwiedzając Truskawkobranie będziemy mogli konsumować owocowe produkty z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych. Ponadto prezentowany jest tam dorobek kultury kaszubskiej - amatorskiej i profesjonalnej. Oprócz degustacji naturalnych dżemów, wystawianych przez regionalnych producentów, weźmiemy udział w występach artystycznych, konkursach, zawodach wędkarskich. Podczas festynu można zapoznać się z kaszubskimi rękodziełami ludowymi czy też doświadczyć przejażdżki tramwajem konnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Impreza przewiduje także konkursy na najlepsze ciasto truskawkowe czy też największą truskawkę. W szranki stają również poeci, którzy recytują fraszki, o tematyce związanej z duchem festiwalu. Imprezę od lat uatrakcyjniają sylwetki znanych osób. Na scenie festiwalu wystąpili m.in.: Szwagierkolaska, Bajm, Jerzy Kryszak, Zbigniew Wodecki, Shakin Dudi, Krzysztof Krawczyk, Lombard, Krystyna Giżowska, Perfect, Lady Pank, DAAB, Hej, Anita Lipnicka & John Porter czy Rico Sanchez & Gipsy Kings.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Most w Kruklankach

Jak dojechać?

Z Gdańska drogą krajową nr 7 a następnie trasą 228. Na miejsce dojedziemy w 1 godzinę 15 minut. Z Opola przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin, Inowrocław , Bydgoszcz trasą nr 25. Trasa możliwa jest do pokonania w czasie 8 godzin.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Zagraniczny kierowca taxi w Polsce. Wiecie, że ponad połowa posiada wyższe wykształcenie?

    Zagraniczni kierowcy taxi w Polsce stali się standardem. Za kierownicami zasiadają głównie Ukraińcy, Białorusini i Gruzini. Aby ich poznać, FreeNow przeprowadziło badanie ankietowe wśród 1500. z nich.

    Ile zarabiają kierowcy zawodowi w Polsce?

    Dziś porozmawiamy o kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu w Polsce. Ile zarabiają? Oraz jak ich zarobki rosły na przestrzeni ostatnich lat?

    AFIR już obowiązuje. I stanowi potężne wyzwanie. Całe szczęście nie dla kierowców

    AFIR brzmi groźnie. Czy jednak kierowcy w Polsce mają się czego bać? Oni tak właściwie nie. Nowe rozporządzenie stanowi wyzwanie, ale dla operatorów pracujących na rynku elektromobilności. Stawia ambitne cele.

    Dziś wielka akcja policji "Pomiar prędkości". Na drogi ruszy cały sprzęt pomiarowy. Noga z gazu!

    Policja będzie dziś prowadzić wielką akcję "Pomiar prędkości". Na drogach pojawi się praktycznie cały dostępny sprzęt. Widać będzie mierniki stacjonarne, nieoznakowane i oznakowane radiowozy, a do tego będą prowadzone kaskadowe pomiary prędkości.

    REKLAMA

    Im więcej samochodów elektrycznych w Polsce, tym więcej musi być stacji ładowania – nowe prawo już działa

    Unia Europejska już dawno uznała, że główną barierą pożądanego tempa przyrostu samochodów elektrycznych jest gęstość stacji ładowania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pojazdów, dla których stacje paliw budowane są już od ponad stulecia, stacje obsługi dla elektryków trzeba zbudować błyskawicznie.

    Stacje ładowania elektryków (min. 400 kW) co 60 km do 2025 roku. Przepisy AFIR już weszły w życie - czy dadzą spodziewane efekty?

    W sobotę 13 kwietnia 2024 r. weszło w życie unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które nakłada na państwa członkowskie obowiązek rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Nowe regulacje stawiają ambitne cele przed Polską i pozostałymi krajami UE oraz stanowią istotny krok w rozwoju zeroemisyjnego transportu. Aby dostosować się do nowych przepisów, działania Polski powinny być skoncentrowane na współpracy interesariuszy w taki sposób, aby zwiększać liczbę stacji ładowania o odpowiedniej mocy i zapewniać im szybkie przyłącze do sieci. 

    Ile kosztuje hybrydowa Dacia Jogger? Rumuńska nowość w polskich salonach

    Rumuńska marka stawia na technologię. To widać nie tylko po nowym Dusterze, ale i starszych modelach. Przykład? W Polsce debiutuje właśnie Dacia Jogger Hybrid 140. Ile kosztuje ta mocno rodzinna hybryda?

    Ten samochód jest wart 6,3 mln, ale... sztuk! On też był jednym z pionierów rynku SUV-ów

    Poprzednika zaprojektował sam Giorgetto Giugiaro. Twórcy Golfa II nie mieli zatem łatwego zadania. Historia pokazuje jednak, że wywiązali się z niego w stu procentach. Bo drugi etap ewolucji był ważnym elementem legendy kompaktowego Volkswagena.

    REKLAMA

    Nowe paliwo pojawi się w Polsce. Wielka zmiana na stacjach benzynowych od 1 maja

    Już 1 maja na polskich stacjach paliw pojawi się kolejna rewolucja. Z dystrybutorów zacznie płynąć nowe paliwo. Nowe, czyli tak właściwie to jakie? I czy ma to coś wspólnego np. z wycofywaniem się z E10? Sprawdźmy.

    Test: Nissan X-Trail 1.5 VC-T MHEV. To niby tylko zwykły, benzynowy X-Trail. Jednak zwykły nie jest

    To miał być zwykły X-Trail, ale mimo wszystko taki zwykły nie jest. Bo standardowy benzyniak moim zdaniem stanowi soczewkę. Soczewkę, która uwydatnia tylko zalety tego SUV-a. Przy tym teście warto jednak zadać pewne pytanie. Czy rodzinny Nissan nie jest trochę zbyt drogi?

    REKLAMA