| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Elbląg – Frombork

Samochodem na weekend: Elbląg – Frombork

Trasa wycieczki objazdowej prowadzi z Elbląga, przez Kadyny, Tolkmicko, Frombork i Braniewo. W dwóch ostatnich miastach będziemy mogli eksplorować wiele zabytków kultury i sztuki. Jest to jedna z propozycji spędzenia weekendu na terenie Zalewu Wiślanego.

W Elblągu pochodzimy po Starówce, w obrębie której znajduje się Katedra św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria El. Zadziwiają także pozostałości murów obronnych – Brama Targowa. Przy ulicy Mostowej 17 oraz Stary Rynek 3 uplasowane są stylowe, renesansowe kamieniczki. 60 km na północ znajduje się miejscowość Kadyny. Dojazd do kadyńskiego pruskiego ołtarza ofiarnego, upływa nam nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Dawny ołtarz – czyli „Święty Kamień” stanowi obecnie głaz narzutowy o obwodzie 14 m, 3 m wysokości i na ponad 2 m szerokości. Pomnik natury znajduje się 4 km na wschód od miasta, w pobliżu leśniczówki Nowy Wiek. Rekomendujemy dojazd ulicą Morską, następnie jadąc leśnymi drogami, należy trzymać się lewej strony. Przy umiejscowionym tam szlabanie należy przejść resztę drogi pieszo. W Kadynach znajduje się największy w Polsce dąb im. Jana Bażyńskiego (obwód ponad 10 m). Przejeżdżając przez Tolkmicko, będziemy podziwiać tereny Parku Krajobrazowego "Wysoczyzna Elbląska" z bogatą rzeźbą powierzchni i bujnym zalesieniem.

Zobacz również: Beskid Mały: Kozy

Największą atrakcją Fromborku jest Wzgórze Katedralne. Dojedziemy tam ulicą Starą i Katedralną. Nie będzie problemu z zostawieniem samochodu – w obiektu znajduje się kilka parkingów. Od maja do września katedra, dzwonnica i wieża Kopernika są czynne od wtorku do soboty od 9-16. Po sezonie godziny funkcjonowania muzeum ulegają zmianie. Informacji najlepiej zasięgnąć na www.frombork.art.pl .

W fortyfikacji znajduje się Oktagon – czyli ośmioboczna basteja. Eksplorując wieżę warto zwrócić uwagę na wiszące tam dzieła sztuki oraz Wahadło Foucaulta, które obrazuje ruch obrotowy ziemi. Znajdujące się tam planetarium organizuje seanse astronomiczne, które odbywają się cztery razy na dzień przy minimalnej obecności 10 osób. Wejście kosztuje 8 złotych, bilet ulgowy kupimy za 5 złotych. Trasa nr. 504 zaprowadzi nas do Braniewa, które może poszczycić się ogrodem zoologiczno – botanicznym, Kościołem św. Trójcy, murami obronnymi nad rzeką Pasłęką.

- Pensjonat nad Zalewem w Tolkmicku : cena za pokój jednoosobowy za pierwszą dobę – 150zł, za każdą następną zapłacimy 130zł. Śniadania wliczone w cenę pokoju, 35 zł – obiad, 20 zł – kolacja. Obiekt położony jest na skraju Tomnicka. Przed pensjonatem znajduje się parking strzeżony.

Zobacz również: Beskid Mały: Magurka Wilkowicka

Ze Szczecina do Elbląga należy jechać trasą nr. 10 i 22. Odległość wynosi 378 km. Przejazd zajmie nam niecałe 6 godzin.

Z Katowic do Elbląga jedźmy trasą E75. Podróż zajmie nam ok. 8 godzin. Jest to najszybsza trasa z możliwych.

Z Przemyśla do Braniewa najszybciej prowadzi trasa E77. Odległość 661 km pokonamy w ok. 10 godzin. 

Z Gdańska do Braniewa prowadzi droga krajowa nr 7/E77 i S22. 103 km pokonamy w półtorej godziny. Wyniesie nas to ok. 40 złotych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »