reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Podpowiadamy jak można ciekawie spędzić weekend w Sulęczynie

Podpowiadamy jak można ciekawie spędzić weekend w Sulęczynie

Sulęczyno jest kwintesencją Kaszub – obfituje w dziką przyrodę, regionalną kulturę oraz historyczne zabytki. Nie pozostaje nam nic innego jak zatankować samochód do pełna i ruszyć na podbój „ojczyzny Kaszubów”.

Sulęczyno jest to wieś letniskowa położona na terenie woj. pomorskiego, w powiecie kartuskim. Ta piękna kraina, wyrzeźbiona przez lodowiec, mieści na swoim terenie 40 zbiorników wodnych. Terytorium cechuje się dużym zalesieniem – lasy stanowią ponad 10 % powierzchni gminy. Stwarza to doskonały grunt do uprawiania kolarstwa górskiego oraz innych form rekreacji.

Udajmy się ok. 500 m od urzędu gminy Sulęczyno, w stronę drogi na Bytów. Tereny, na które natrafimy wzdłuż rzeki Słupi, uwydatnią swój górski charakter. Są to rejony wprost wymarzone do pływania kajakiem.

Zobacz również: Wyjazd samochodem do Rosji

Do Sulęczyna corocznie zjeżdżają znani artyści jazzowi w ramach festiwalu „Jazz w Lesie”. Impreza ma charakter plenerowy – artyści improwizują nad wodami jeziora. Festiwal odbywa się cyklicznie pod koniec lipca. W tym roku zagrali tacy jazzmani jak : Jarosław Śmietana z Jerry Goodmanem, Leszek Kułakowski czy Zbigniew Namysłowski.

Na tym terenie można odbywać liczne lądowe wycieczki. Najczęściej polecanymi trasami są : Sulęczyno - Ostrów Mausz (wzdłuż jeziora Mausz, ok. 7 km); Sulęczyno - Zdunowice (prawie cały czas lasem, ok. 6 km) lub w okolice jeziora Moczydło (ok. 2,5 km od Sulęczyna). Gratką okaże się specjalna ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Brzegiem jeziora Węgorzyn”.

Jeziora Gowidlińskie i Mausz stwarzają warunki do uprawiania sportów wodnych. Znajdziemy na ich powierzchni liczne półwyspy i zatoki. Głębiny Jeziora Mausz – sięgające 45 metrów – są przeczesywane przez nurków. Dobre warunki do wędkowania obfitują w połowy : jazgarza, leszcza, lina, okonia, płoci, sielawy czy szczupaka.

Zimą , oddalając się zaledwie 5 kilometrów od Sulęczyna, natrafimy na stok narciarski. Na miejscu dostępne są dwa równoległe wyciągi narciarskie. Stok w Amalce ma 260 metrów długości i ok. 60 szerokości. Różnica poziomów pomiędzy wzniesieniami wynosi 33 metry. Całość jest dobrze oświetlona. Na miejscu przygotowany jest parking oraz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. O odpowiednią jakość pokrywy śnieżnej dbają armatki oraz ratrak.

www.nartyamalka.pl

Zobacz również: Wyjazd samochodem na Łotwę

Dla zagorzałych fanów Nordic walking gmina przygotowała 3 specjalne szlaki w okolicach Sulęczyna o różnych stopniach trudności. Daje to możliwość dopasowania stopnia trudności do swoich umiejętności. W Węsiorach, położonych w odległości 2 km od wsi po dziś dzień zachowały się tajemnicze kręgi złożone z ogromnych głazów oraz tzw. krąg Strażnika.

Obiekty kultu są pozostałością po obecności plemienia Gotów na tych terenach ok. 70 r. n.e. Miejsce jest ciekawym obiektem turystycznym, przybliżającym dawne dzieje tych ziem. Ponadto każdego roku odbywa się w tym miejscu Biesiada Gocka, która daje poczuć ducha zabawy z pradawnych czasów.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. Moto.Wieszjak.pl Nissan Qashqai 2.0 dCi 4x4
Fot. Moto.Wieszjak.pl Nissan Qashqai 2.0 dCi 4x4

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama