| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Pałace Polski: Borowno

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Wyżyna Wieluńska posiada na swoim terytorium kompleks pałacowo – parkowy, który usytuowany jest w Borownie. Eksploracja tego terenu pozwoli nam na poznanie historii regionu a zarazem wzbogaci naszą wycieczkę pod względem krajoznawczym.

Zobacz również: Jura Krakowsko - Częstochowska: Zamek w Ogrodzieńcu

W dawnych czasach do obszaru dworskiego zaliczał się zabytkowy pałac, spichlerz oraz stawy podworskie. Sam pałac pochodzi z 1790 roku i jest wybudowany w stylu późnobarokowym. W 1940 roku został przebudowany na młyn co poskutkowało częściową rozbiórką zabytku. Wówczas rozebrano północno – zachodnie skrzydło pałacu.

Pałac o parterowym trzonie budynku, charakteryzował się w tamtym okresie falistą elewacją oraz piętrowymi ryzalitami. Współcześnie możemy oglądać tylko dwukondygnacyjny spichlerz zbudowany w drewnie. Jego konstrukcja posiada charakter zrębowy. Na pierwszy rzut oka widoczna jest wyraźna masywność budowli. Obecnie spichlerz służy jako magazyn gminnej spółdzielni.

Zobacz również: Samochodem po Polsce: motele

Jeżeli znajdziemy się na niewielkim wzniesieniu znajdującym się w pobliżu pałacu to będziemy mogli delektować się widokiem rozciągającym się na Jasną Górę. Wzniesienie położone jest 250 m .n.p.m. Warto więc zaznajomić się z terenem Wyżyny Wieluńskiej.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK