reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Kujawsko - pomorskie: Inowrocław

Kujawsko - pomorskie: Inowrocław


Inowrocław należy do województwa kujawsko-pomorskiego i usytuowany jest na Pojezierzu Kujawskim. Jego terytorium rozciąga się nad rzeką Noteć. Jest bardzo atrakcyjnym regionem o bogatej tradycji.

Wartym odwiedzenia miejscem w Inowrocławiu jest Park Solankowy. W „Solankach” (potoczna nazwa parku), znajdują się obiekty uzdrowiskowe, tężnia oraz muszla koncertowa. Latem organizowane są tam koncerty i festiwale.

W bliskiej odległości od muszli koncertowej znajduje się jeden z dwóch monumentów przedstawiających założyciela Solanek Zygmunta Wilkońskiego. Wchodząc do Parku zauważymy także ogromny pomnik pawia, który pełni funkcje zegara słonecznego.

Park ma powierzchnię 73 hektarów. Charakteryzuje się dużą ilością pomników przyrody i różnorodną roślinnością. Na terenie parku występują jawory, klony, jesiony, kasztanowce, dęby, platany. Na pewno naszą uwagę przykują wielobarwne dywany kwiatowe, które są wizytówka uzdrowiska. Rokrocznie na pielęgnacje tego zjawiska przeznacza się około 100 tysięcy sadzonek. 

Zobacz również: Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Na podst. prac wykopaliskowych udało się wykazać, że Inowrocław był największą warzelnią soli jaka do tej pory udało się odkryć na ziemiach polskich. W XIX wieku na jego terenie założono drukarnie (1840), szkołę średnią (1848) oraz szpital dla miasta i powiatu (1870).

Zobacz również: Podróże kulinarne: Lębork

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Od-nowa

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama