reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Kujawsko – pomorskie: Bydgoszcz

Kujawsko – pomorskie: Bydgoszcz


Bydgoszcz przyciąga turystów nie tylko bogactwem fauny i flory. Ów region jest bardzo zróżnicowany pod względem architektonicznym i kulturalnym. Polecamy odwiedzenie zabytkowego pałacu, który usytuowany jest kilkanaście kilometrów od miasta.

Bydgoszcz leży w województwie Kujawsko – Pomorskim. Region położony jest na terenie Kotliny Toruńskiej. Miasto rozciąga się u ujścia Brdy do Wisły. Samochodem łatwo dostać się do oddalonego o niespełna 29 km Lubostronia, w którym znajdziemy m.in. zabytkowy pałac wybudowany w latach 1795 – 1800. Lubostroń leży na trasie Łabiszyn – Żnin.

Zobacz również: Jura Krakowsko - Częstochowska: Zamek w Ogrodzieńcu

W średniowieczu Bydgoszcz była zwykłą osadą rybacką. W tamtym okresie nazywana była „Bydgoszcza” i znajdowała się w pobliżu szlaku bursztynowego. W latach 1772-1806 i 1815-1920 Bydgoszcz należała do zaboru pruskiego, od 1815 r. była częścią Wielkiego Księstwa Poznańskiego.

Przełomowym rokiem był 1773, kiedy to rozpoczęto budowę Kanału Bydgoskiego. Umożliwiło to połączenie rzeki Brdy z Notecią. XIX wiek zrewolucjonizował miasto pod względem komunikacyjnym. „Wiek Pary” wymusił na ówczesnych władzach budowę sieci kolejowej do Piły, Gdańska, Torunia i Inowrocławia.

W latach 20-tych poprzedniego stulecia Bydgoszcz była uznawana za silny ośrodek mniejszości niemieckiej. Podczas II wojny światowej pewien procent ludności zasilił szeregi Hitlerjugend.

Zobacz również: Jak przygotować się do wyprawy do Jaskini Studnisko?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama