| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Polska pod ziemią: Podziemna trasa w Opatowie

Polska pod ziemią: Podziemna trasa w Opatowie

Opatów położony jest w sercu Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Granica regionu przebiega przez miejscowości Jałowęs, Jurkowice, Kochów i Kobylany. Eksplorując województwo, w epicentrum Opatowa znajdziemy podziemną trasę turystyczną.

Aby dostać się do środka należy odnaleźć kamienicę nr 18, która usytuowana jest po prawej stronie rynku w Opatowie. Kanwę trasy stanowią podziemne układy dawnych piwnic kupieckich pochodzących z okresu XV-XVII wieku. Zostały połączone korytarzami i schodami, które dziś możemy oglądać. Ekspozycja jest unikatowym przykładem architektury podziemnej.

Zobacz również: Najczęstsze usterki i awarie podczas podróżowania

Dla turystów udostępniony jest 335 – metrowy odcinek trasy. Całkowita długość podziemnych korytarzy wynosi 402 metry. W ich skład wchodzi 46 komór przeciętych siatką dróg biegnących pod rynkiem na trzech poziomach. Najniższy poziom znajduje się na głębokości 14,5 metrów.

Ekspozycje możemy zwiedzać od marca do października w dniach od pn - sb: 9.00-18.00; natomiast w niedzielę od 11.00-17.00. W okresie od listopada do grudnia podziemia można zwiedzać codziennie w godzinach 10.00-15.00.

Zobacz również: Racjonalne zaplanowanie podróży cz.II

Zwiedzając te tereny doświadczymy oryginalnego przeżycia, który oderwie nas chwilowo od tradycyjnych zabytków. Opatów otwiera przed nami całą gamę możliwości w kwestii rekreacji oraz turystyki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »