reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo lubelskie: Puławy

Województwo lubelskie: Puławy


Puławy to miasto powiatowe w województwie lubelskim, które jest położone nad Wisłą. Na terenie Puław znajduje się wiele zabytków. Jednym z nich jest Pałac Czartoryskich wraz z przepięknym parkiem, który został zaprojektowany w stylu romańskim.

Puławy w XVI wieku były osadą handlowo – rybacką, umiejscowioną w pobliżu wsi Włostowice. W drugiej połowie XVII wieku rodzina magnatów Lubomirskich założyła tutaj swoją rezydencję. Ludność żydowska zaczęła osiedlać się na terytorium Puław już w XVII wieku. Rok 1706 przyniósł katastrofę – rezydencja Lubomirskich została zniszczona przez króla szwedzkiego Karola II.

Zobacz również: Rowerem po Polsce: Alwernia

Jedną z pereł tamtejszych stron jest kompleks pałacowo – parkowy Czartoryskich. Jeżeli zostawimy nasz samochód w centrum miasta to będziemy mogli swobodnie przemieścić się na jego teren piechotą. Kiedyś dostępny dla turystów był jedynie park przylegający do dawnego pałacu. Dziś mamy możliwość zwiedzenia niektórych wnętrz głównej części kompleksu rezydencjalnego. Jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników zabytkowej architektury.

Obiekt muzealny czynny jest w sezonie codziennie od 9.00 – 17.00. Od 1.X.-19.IV. w godzinach od 10.00-15.00. Bilet normalny będzie nas kosztować 5 zł, ulgowy 3 zł. Usługa przewodnika wliczona jest w cenę biletu.

Pozycją numer dwa na turystycznej mapie Puław jest Świątynia Sybilli. Jest to pierwsze w Polsce muzeum wzorowane na antycznej świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem. Kiedyś gromadzono w tym obiekcie muzealnym pamiątki po wielkich Polakach, to jest: chorągwie spod Grunwaldu, szablę Stefana Batorego czy też przedmioty o randze lasek marszałkowskich.

Zobacz również: Kulinarne podróże: co jada się na Kresach Wschodnich?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Newspress
fot. Newspress

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Żurowski

Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama