reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Jak dopasować kijki do Nordic Walking?

Jak dopasować kijki do Nordic Walking?

Marsze Nordic Walking wymagają doboru odpowiedniego kijka. Ma on niebagatelne znaczenie dla poprawnej postawy.

W Nordic Walking marsze trwają stosunkowo długo, co oznacza, że musimy dopasować odpowiednie kijki do własnej postawy, wzrostu, długości kroku, ruchomości w stawach, proporcji kończyn czy poziomu sprawności fizycznej. Niewygodny kijek w połączeniu z nieprofesjonalną postawą może spowodować urazy przeciążeniowe. Ceny kijków oscylują od 100 do 400 zł .

Zobacz również: Bezpieczna podróż pociągiem

Długość kijka do Nordic Walking jest bardzo ważna, bowiem musi być proporcjonalna do wzrostu osoby. Mierzymy ją trzymając rękę przywiedzioną do ciała, która jest zgięta pod kątem 90 stopni a kijek oparty jest o podłoże pod kątem prostym.Dla osób z większym doświadczeniem w tej dyscyplinie zalecamy wybór dłuższego kijka.

Jeżeli zaczynamy naszą przygodę z Nordic Walking to nasze kijki będą o 5 cm krótsze niż w przypadku bardziej zaawansowanych. Jeśli opanujemy już technikę Nordic Walkingu to długość naszych kijków wzrośnie o kilka centymetrów w górę.

Dostępne na rynku kije teleskopowe mają regulowaną długość. Jednak nie są one zbyt trwałe. Bardzo duże znaczenie ma uchwyt. Paski mocujące muszą być mocne, solidne wykonane i dobrze dopasowane do kształtu reki. Pasek również powinien posiadać możliwość regulacji, wówczas będzie można dopasować uchwyt do wielkości dłoni.

Zobacz również: Muzea Motoryzacji: Gdynia

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jak dopasować kijki do Nordic Walking?
Jak dopasować kijki do Nordic Walking?

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama